Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

 

Üretim Sistemlerinde Detay Çizelgeleme

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

 

               

 

"Optimum Planlama ile Üretim Sistemlerinde Detay Çizelgeleme eğitimine katıldım. Baştan sona iyi tasarlanmış ve üretim tarafındaki temel meseleleri adresleyen bir eğitimdi. Özellikle üretim, planlama ve tedarik zinciri yöneticilerine bu eğitimi öneriyorum."

– Bilgehan Baykal, Genel Müdür, PTC YAZILIM (TÜRKİYE, YUNANİSTAN, MEA)

"Türkiye'de az bulunan bilgi ve tecrübe ile oluşturulmuş, tatmin edici içeriği olan bir eğitimdi. Üretim firmalarının mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken teknikler ve yöntemler içeren çok başarılı bir program..."

– Özgür Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi, BrandIT IoT Technology

"Optimum Planlama programı, tahmin edilenin ötesinde matematiksel model ve algoritmalar ile bir üretim planlamasının nasıl optimize edilebileceği yönünde ufuk açıcı ve düşündürücü bir programdı. Dr. İlker Güçlü oldukça net ve yalın anlatımıyla, örnekler üzerinden pekiştirerek konuya derinlemesine bir giriş yaptı. Eğitimden oldukça memnun kaldım..."

– Murat Can Berber, Software Developer, BrandIT IoT Technology

"Gayet yeterli, anlaşılır ve örnekleriyle pratik dediğimiz yararlı bir eğitim oldu. Bir işi yapmanın bir çok yolu var. En iyisini, kıt kaynakların israf edilmemesi amacıyla sürekli iyileştirmede esas odaklanması gerekli konudur..."

– Onur Kurt, Software Developer, BrandIT IoT Technology

“Eğitim öncesinde bu kadar tatminkar bir eğitim alacağımızı düşünmemiştim; çizelgeleme ile ilgili tüm unsurların yerli yerinde anlatıldığı bu eğitim özellikle Detay Çizelgeleme sürecini gözden geçirmek isteyen kurumların planlamacılarına ve belirlenmiş ise Bilgi Teknolojisi proje ekibine mutlaka sağlanmalı ve bu sayede gelişim projelerini daha sağlıklı ele alacakları bir ortam oluşturulmalı kanaatindeyim…”

– Mustafa Altan, Üretim Planlama ve Kontrol Müdürü, ECZACIBAŞI ARTEMA

“İlker Bey konuya çok hakim ve her sorulan soruya ayrıntılı olarak görüş belirtiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum…”

– Anıl Öztuna, Malzeme ve Üretim Planlama Yöneticisi, ECZACIBAŞI VİTRA

“Eğitim süresince Detay Çizelgeleme konusunda denilen konular son derece yeterli idi. Verilen örnekler ve yapılan alıştırmalar konuların öğrenilmesinde ve pekiştirilmesinin de çok yardımcı oldu. Eğitmenimiz sorulan sorulara açık ve tatmin edici cevaplar verdi…”

– Bahadır Güney, Malzeme Planlama Uzmanı, ECZACIBAŞI VİTRA

“Yoğun iş temposu sebebiyle takip edemediğimiz yenilikleri öğrenmek açısından eğitim faydalı oldu. Eğitim sayesinde çizelgeleme konusunda farklı bakış açıları kazandık…”

– Buket Kurt, Üretim Planlama ve Kontrol Uzmanı, ECZACIBAŞI VİTRA

“Merhaba, üretim planlama ve kontrol bölümünde çalışan her kişinin mutlaka bu eğitimden geçmesi gerektiğini düşünüyorum…”

– Cemil Şengül, Üretim Planlama ve Kontrol Sorumlusu, ECZACIBAŞI ARTEMA

“Gerçek hayattan örneklerle, eğitim alanında yapılan örneklerin bağdaştırılması, gerçekten etkiliydi. Ayrıca eğitim içeriği ve detaylar tatmin ediciydi. Bu yararlı eğitim için teşekkür ediyorum…”

– Dilara Aydin, Üretim Planlama ve Kontrol Uzman Yardımcısı,  ECZACIBAŞI VİTRA

“Eğitimi veren İlker Bey'in konular üzerindeki yetkinliği ve bilgileri sayesinde verimli bir 3 gün geçirdik. Bu süre içerisinde genelden özele giderek yeterli bilgi aldığımıza inanıyorum. Ayrı bir eğitim olarak "Meta-sezgiseller" eğitimi açılabilir…”

– Erdi Akar, Üretim Planlama ve Kontrol Uzman Yardımcısı,  ECZACIBAŞI VİTRA

“Ticari kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak kazançlarını tesadüflere bırakmak istemeyen şirketlere, kişisel gelişiminde somut verilere dayandırılmış başarılar peşinde koşan her çalışana şiddetle tavsiye ederim…”

– Ersin Çağlın, Üretim Planlama ve Kontrol Destek Sorumlusu, ECZACIBAŞI ARTEMA

“Teorinin pratik ile buluştuğu nadir eğitimlerden olduğunu düşünebiliriz. Öncelikle teorik bilgi tazeleme sonrasında ise kendi içimizde bunu nasıl uygulayabileceğimizi kafa yormaya yardımcı bir eğitim diyebilirim…”

– Filiz Zorka, Üretim Planlama ve Kontrol Yöneticisi, ECZACIBAŞI ARTEMA

“Farklı bir bakış açısı kazanmak adına faydalı bir eğitim olduğunu söyleyebilirim…”

– Orhan Kasımbeyli, ECZACIBAŞI ARTEMA

“Üretim yapan işletmeler için farklı düşünmek, mevcut iyileştirme çalışmalarına detay katabilmek için eğitim önemlidir…”

– Uğur Yapışkan, Üretim Uzmanı, ECZACIBAŞI ARTEMA

"Katılımcının öğrenme hızına/şekline uygun, özenle tasarlanmış bir eğitim... Teşekkürler..."

– Volkan Cılga, Genel Müdür, CAKES & BAKES (TAV HOLDING)

"Her üretim tesisinin bütün ekibinin alması gerekli bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Özgür Yılmaz, Üretim Planlama Müdürü, CAKES & BAKES (TAV HOLDING)

"Planlama faaliyetlerinin teorik altyapısının sade bir şekilde özetlenmesi ve pratikte planlama faaliyetlerinin geliştirilmesi açısından eksiksiz bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Bahadır Duran, Merkez Üretim Planlama Md. Yard., CAKES & BAKES (TAV HOLDING)

"Bir üretim planlama departmanı çalışanının önemli bir teorik altyapı ile desteklenen mühendislik metotları kullanması gerektiğini bu eğitim ile daha iyi anladım. Bir mühendisin günümüz teknolojilerinden haberdar olması, okuması, çalışması ve kendisini geliştirmesi gereklidir. Bu eğitim sürecindeki katkılarınız için teşekkür ederim..."

– Tuğçe Zorlucan, Merkez Stok Tanımlama Elemanı, BTA (TAV HOLDING)

"Yenilikçi yaklaşımların olduğu bu eğitimin tüm firmalara faydalı olduğunu düşünüyorum..."

– Aydın Sarıkaya, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, BTA (TAV HOLDING)

"Daha önce sizden Talep Planlama ve Genel Planlama konularında da eğitim almıştım. Diğer eğitimlerde olduğu gibi Detay Çizelgeleme konusunda da vermiş olduğunuz eğitimden son derece memnun kaldım. Çok etkili bir anlatım ve iyi örnekler ile konunun çok iyi anlaşılmasını sağladınız... Teşekkür ederim..."

– Hakan Haskan, AHL - Üretim Planlama Sorumlusu, BTA (TAV HOLDING)

"Konuların anlatımı, açıklama metotları gayet başarılı. Akıcı ve net bir eğitim olarak ilerliyor..."

– Murat Üretmen, AHL - Üretim Planlama Sorumlusu, BTA (TAV HOLDING)

"Mevcut sistemde görülen farklılıkların rakamlar ile ifade edilebilmesi adına oldukça faydalı bir eğitim çünkü farkındalık yaratıyor. Farklı metotları orijinal örnekler ile sunmayı ve bilinçaltına yerleştirmeyi hedefleyen bir tekniği var. Yeni bir şey öğreneceğinizden emin olabilirsiniz..."

– Burak Mustafa Sarı, Planlama Birim Yöneticisi, OERLIKON

"Katıldığım Detay Çizelgeleme eğitimi çok yararlı oldu, planlama bölümünde çalışanların alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum, pratik örneklere ve vaka analizlerine daha çok zaman ayrılması eğitimden alınacak yararın artmasına yardımcı olabilir..."

– Gökhan Manav, Üretim Planlama Müdürü, KLİMASAN

"Fırsatların ne kadar büyük olduğunu görebilmek için nerede olduğunuzu ve nereye ulaşabileceğinizi bilmeniz gerekir. Genel planlama sürecinin bir kısmı olan "Detay Çizelgeleme" eğitimi, "Genel Planlama" eğitimi ile birlikte alındığı takdirde bu fırsatları çok net olarak görmenize imkan sağlayacak bir eğitim. İlker Bey'e doyurucu eğitim içeriği ve yarattığı interaktif eğitim ortamı için bize olan katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum..."

– Mehmet Ali Aydemir, Üretim Müdürü, KLİMASAN

"Üretim planları yapmak ve çizelge oluşturmak, bir çok kısıtı ve farklı amaçları göz önünde bulundurmasından dolayı oldukça zor ve zaman harcamanız gereken konular. Ortaya çıkan her yeni kısıt bu problemi daha da zorlaştırıyor. En az zamanda, tüm kısıtları dikkate alan, amaca uygun en iyi çizelgeleri ve planları oluşturmak; hangi noktada hangi yöntemleri kullanmanız gerektiğini bilmekle mümkündür. Almış olduğum bu çizelgeleme eğitiminin farklı yöntemleri ortaya koyma ve farklı bakış açıları kazandırmada çok faydalı olduğunu söyleyebilirim." 

– Hürdoğan Güneş, Üretim Planlama Mühendisi, BRİSA

"Çizelgeleme ve planlama konusunda akademik düzeyde detaya hakim, çözüm üretmede yaratıcı bir eğitmen olan İlker Bey'den aldığımız bu eğitimin kalitesinden kurumsal ve kişisel düzeyde oldukça memnun kaldık. Bu alana ilgisi olan kişiler ve kurumların mutlaka yararlanması gereken bir eğitim..."

– Onur Alemdağ, Üretim Planlama Yöneticisi, AKSA AKRİLİK

"Etkili bir sunum, gerçek dünyadan örnekler ve kuruma özel desteklenen uygulamalarla geçen verimli, yeni bakış açıları kazandıran, eğlenceli bir eğitimdi..."

– Halit Keven, Üretim Planlama ve Kontrol Mühendisi, TAI-TUSAŞ

"İş hayatında gün içerisinde karşılaşmış olduğumuz problemlere daha bilimsel ve pratik yöntemler ile yaklaşmamız gerekliliğinin bir kez daha önemini kavramış olduk. Emeğiniz için teşekkürler..."

– Tugay Torun, Üretim Planlama ve Kontrol Mühendisi, TAI-TUSAŞ

"Detay Çizelgeleme konusunda bu eğitimden daha kapsamlı ve daha faydalı bir eğitim olduğunu zannetmiyorum. Eğitim başlangıcından sonuna kadar dolu dolu ve çok kapsamlı bir şekilde planlanmış. Emeği geçen herkese teşekkürler."

– Emre Güner, Üretim Planlama Uzmanı, 2M KABLO

"Bu eğitim, firmanızın küresel rekabet ortamında öne geçmek için en verimli şekilde rekabet edebilmesine olanak sağlayacaktır."

– Kemal Keklik, Üretim Planlama Şefi, 2M KABLO

"Çizelgelemenin tüm detaylarının anlatıldığı, uygulamaya yönelik pratik çözümler sunan bir eğitim. Planlama ile ilgilenen herkes için çok faydalı olacağını düşünmekteyim. Çalıştığım firma ve kendim için bu bilgilere sahip olmamızı sağladığınız için çok teşekkürler..."

– Ayşin Ambarkütük, Planlama Mühendisi, AKMETAL METALÜRJİ

"Bu eğitimde çeşitli üretim hatlarının optimize edilmesi ile ilgili kullanılan algoritmik yaklaşımları gördük. Bunların tek tek kullanılmasıyla, bir arada kullanılması ile ilgili örnekler yaptık. Amacım, çizelgeleme ve optimizasyonuyla ilgili literatürde hangi uygulamaların olduğunu öğrenmekti, eğitim bunu fazlasıyla verdi..."

– M. Bora Aksöz, Merkezi Planlama Sorumlusu, TAVSAN

"Sınırsız rekabet ortamında, sınırlı kaynaklarınızı şirketinizin öncelikleri ve hedefleri doğrultusunda optimum şekilde kullanmak için size yeni bir bakış açıları ve yeni ufuklar kazandırıyor. Elinizdeki imkanların/kaynakların daha verimli kullanımı için katılmanızı tavsiye ederim..."

– Barış Bakar, Planlama Sorumlusu, ÇİMSTONE

"Üretim Planlaması ve Detay Çizelgelemede kullanılabilecek yöntemler ve yaklaşımlarla ilgili güzel bilgiler edindiğimi düşünüyorum."

– Sefer Özdemir, Dizayn Proje Koordinatörü, TUZLA GEMİ ENDÜSTRİSİ

"İnşallah bir gün, herkes işine yarayacak ideal algoritmasını bulur. Saygılarımla..."

– Caner Karakaş, Üretim Planlama Şefi, PAŞABAHÇE

"Yaptığım işe bilimsel yaklaşımları yansıtmak adına çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler..."

– Emel Güleç, Üretim Planlama Şefi, PAŞABAHÇE

“Detay Çizelgeleme eğitimi, eğitim boyunca mevcut süreçlerimizi düşündüren, yapılan işi kolaylaştırma ve doğru yapmaya yönlendiren notlar içeriyor. Yararlı bulduğumu belirtmek isterim…”

– Ayfer Zorlukuş, Üretim Planlama Sorumlusu, PAŞABAHÇE

"Planlama süreçlerinin önemi günümüzde gittikçe artmaktadır. Aynı zamanda hızlı bir değişim ve gelişim de göstermektedir. Bu ortamda, çizelgeleme yaklaşımlarını uygulamaya yönelik olarak veren, yazılım destekli ve çeşitli vaka analizleri ile pekiştiren bu eğitimi çok faydalı buldum..."

– Oryal Etiler, Üretim ve Stok Planlama Müdürü, ANADOLU CAM

"Planlama tekniklerine dair güzel ve etkili bir eğitimdi. Teorik bilgi olarak bileceğimiz tekniklerin dışında iş hayatımızda fiilen kullanacağımız teknikleri de öğrendik. Planlamacılar için çok uygun bir eğitim..."

– Fikriye İnce, Üretim Planlama Şefi, ANADOLU CAM

"Günlük planları oluştururken karşılaştığımız problemlerin optimum çözümlerine geleneksel, alışılagelmiş metotları dışında nasıl ulaşacağımızı göstermesi açısından son derece faydalı buldum."

– Hale Gönülalan, İşletme Mühendisi (Üretim Planlama), TRAKYA OTOCAM

"Üretim Planlama ve Çizelgelemede karşılaştığımız problemlerin çözümlerine ilişkin yararlı bir eğitimdi..."

– Zehra Aydemir, Üretim Planlama Mühendisi, CAMİŞ AMBALAJ (ESKİŞEHİR)

"Gayet katılımcı ve interaktif bir eğitimdi. Teşekkür ederiz..."

– Yeşim Aydeniz Yurddaş, Proses Mühendisi, CAM ELYAF

"İçeriği geniş ve faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Damla Özdemir, Üretim Planlama Mühendisi, CAM-İŞ AMBALAJ

“Planlama ekibimizin Detay Çizelgeleme sürecinin teorik kısmını güzel örneklerler pekiştirmesine desteğiniz için teşekkür ederiz…”

– Hasan Çolak, Mamul ve Üretim Malzemeleri, Planlama Müdürü

“Kaleseramik mobilya fabrikasının üretim şekillerindeki zorluk, ürün çeşitliliği sebebiyle Detay Çizelgeleme kritik önem taşımakta. Eğitimde gördüğümüz yöntemlerin fabrika uygulamalarını gerçekleştireceğiz…”

– Melike Aslandoğan, Mobilya Planlama ve Ambar Sorumlusu, KALESERAMİK

“Detay Çizelgeleme, çizelgeleme terminolojisi, kısıtları, genel bilgilendirme anlamında faydalı bir eğitim olmuştur…”

– Basri Yakar, Talep Yönetimi ve Planlama Lojistik Uzmanı, KALESERAMİK

“Darboğazların yaşandığı makine, istasyon, iş atölyelerinde optimizasyon önemli bir problem. Bu tür eğitimler çözümler oluşturulması anlamında önemli…”

– Murat Cem Çevik, Mobilya Planlama ve Ambar Yöneticisi, KALESERAMİK

“Eğitim yararlı ve tüm kurumların bir şeyler kazanabileceği bir eğitim…”

– Levent Önem, Kaplama Malzemeleri Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

“Aldığım eğitimde farklı proseslere ve amaçlara göre nasıl planlama yapılabileceği konusunda anlatılan optimizasyon en çok fayda sağlayan nokta oldu. Eğitimi hem kurumlara hem bireysel olarak katılmak isteyenlere tavsiye ederim…”

– Melike Kılıç, Banyo Planlama, Sorumlusu, KALESERAMİK

 

 

 

Üretim Sistemlerinde Detay Çizelgeleme

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

 

               

 

Detaylı referans sorgulaması ve eğitimlerimize katılmış kişilere yönlendirme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

« BAŞA DÖN

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Talep Planlama nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon