Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

 

 

 

Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

151-200

               

 

"Eğitimin Talep Planlama konusunda tüm konuları kapsadığını, tüm önemli noktaları öğretebildiğini belirtmek isterim. Faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum..."

– Hafure Özer Demirci, Yurtiçi Tedarik Zinciri Müdürü, LC WAIKIKI

"Kesinlikle çok faydalı bir eğitim oldu. Üzerinde çalışmakta olduğumuz tahmin projelerine farklı açılardan neler kazandırabileceğimizi gördük. Emeğiniz için teşekkürler..."

– Mustafa Tilkat, İş Zekası ve Analitiği Uzman Yardımcısı, LC WAIKIKI

"Temel tahmin tekniklerini birbirileriyle ilişkileri içerisinde öğrenmek ve hangi durumda hangisini kullanamam gereğini kavramak, geleceğe ilişkin varsayımlarımı daha özgüvenle yapmamı sağlayacaktır. Gelecek ile ilgili daha az sapmalı  tahminleri, belirli tekniklerle yapabiliyor olmanın, daha doğru planlama yapma üzerinde etkili olacağını, bunun da "iş başarısına" pozitif katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle tahmin teknikleri eğitimi; "karmaşıklıkta yol alma" ve "belirsizliği belirlilik biçimine dönüştürme" uğraşımda anlamlı bir katkı sağlayacaktır."

– Bülent Uyar, Bölge Müdürü, LC WAIKIKI

"Merhabalar, gereksiz detaylara girmeden konunun temelinde ve özünde kalarak boğmadan akıcı bir dilde vizyoner bir eğitimdi. Şirketimizde var olan ve şu ana kadar denediğimiz sistemleri nasıl iyileştirmemiz gerektiğini ve de süreçlerimize nasıl katkıda bulunacagimızı sağlayan etkin ve verimli bir eğitimdi..."

– Hasan Basri Kara, Talep Planlama Yöneticisi, FLORMAR

"Kişisel olarak katkısının çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Uygulamaya geçildiği zaman kurum içinde oldukça faydası olacaktır. Bilgilerin tazelenmesi ve yenilerinin eklenmesi açısından da oldukça katkısı oldu..."

– Merve Kalın, Talep Planlama Uzmanı, FLORMAR

"Faydalı, çok yönlü düşünmeyi sağlayan bir eğitim oldu..."

– Elif Cemre Bice, Talep Planlama Uzmanı, FLORMAR

"İki günü çok faydalı geçirdim. Talep Planlama konusunda eksiklerimi giderip verilere ve grafikleri farklı bakış açısıyla bakmayı öğrendim. Kendi satış datalarıma öğrendiklerimi uygulayıp analiz etmek için sabırsızlanıyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkürler..."

– Gözde Yolcu, Satış Operasyon Planlama Mühendisi, LEZİTA (ABALIOĞLU)

“Mevcut durum değerlendirmesi için son derece faydalı, geleceğe ışık tutan bir eğitim. Teşekkürler…”

– Elif Saka, Planlama Uzmanı, SİKA YAPI KİMYASALLARI

"Eğitim içeriğinde de değinildiği üzere, günümüzde bir firmanın büyüklüğünün en temel göstergelerinden biri ve piramidin en üstündeki olgu, o firmanın yapmış olduğu doğruya en yakın talep planlama ile doğru orantılıdır. Bu bağlamda verilen eğitim "Doğruya En Yakın" talep planı yapma konusunda yeterli bilgiyi vermiştir..."

– Erkan Güzel, Tedarik Zinciri Şefi, FOXCONN TR

"Bilinen bilgilerle birlikte üzerine daha fazla değer eklenebilecek bir eğitimdir. Bir süreç içerisinde bilinmeyen daha doğrusu göze batmayan ancak çok önemli noktalara etki eden bilgiler bulunmaktadır..."

– Burcu Özdemir, Üretim Planlama Uzmanı, DEVA HOLDİNG

"Şahsım ve kurumum adına çok verimli bir eğitim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim. Aldığımız eğitimin uygulamadan olumlu sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum. Bu eğitim kesinlikle iş yaşantımızda, işleyişimizde farkındalık yaratacaktır. İlker Bey'e değerli anlatımlarından ve bilgi birikimlerini paylaşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum..."

– Hasan Yaman, Satış ve Pazarlama Müdürü, RENGARENK MOBİLYA

“Şirket süreçlerinin işleyişi, doğru planlaması, uygulanması ve kontrol edilmesi adına çok doğru bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendi şirketimin süreçlerin birçoğunu hali hazırda yapıyor olmasından gurur duydum. İyileştirilebilecek alanları saptamamda çok yardımcı oldu. Teşekkürler!...”

– Ferit Arda Kurtkale, Otomobil Planlama Uzmanı, HONDA TÜRKİYE

“Planlama süreçlerinin başlangıcı olarak, Talep Planlama ne kadar etkin yapılırsa devam eden süreçlerin planlanması da o kadar doğru olmaktadır. Daha uzağı görüp çok daha erken aksiyon almayı sağlayan talep planlaması konusundaki eğitimin şirketlerin müşteri memnuniyeti ve verimliliğine önemli katkılar yapacağını düşünüyorum…”

– Şefik Sucu, Üretim Planlama ve Kontrol Birim Yöneticisi, OTOKAR

“Gereksiz detaylara girmeden konunun özü ve önemli noktaları üzerinde duran bir eğitim. Uygulamalı örneklerle pekiştirilmesini ise oldukça faydalı buldum...”

– Ayşe Selen Özkan, Ürün Tedarik Şefi, PAŞABAHÇE MAĞAZALARI

“Basit ve anlaşılır olarak başlayıp sonrasında detaylandırıldığı için akılda kalıcı ve kolay öğrenilir şekilde sunum yapılıyor. Aynı zamanda katılımcının konuya katılımı da usta bir şekilde sağlanıyor. Görsellik ve içerik açısından sıkılmadan takip edebildim. İstatistiksel hesaplamaların detayları açısından bana çok katkı sağladı. Programa gelmeden önceki amacım mevcut işimi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabileceğim yetiyi kazanmaktı. Eğitimden sonra bunun gerçekleştiğini düşünüyorum. Her şey için İlker Bey’e çok teşekkür ediyorum…”

– Elif Tersakan, Demand & Inventory Planner, ARCHROMATURKEY

"Talep Planlama ve S&OP süreçleri hakkında almış olduğumuz detaylı eğitim ile kurum içi uygulamalarımızın oldukça iyileşeceğine inanmaktayım. Eğitim kapsamı oldukça verimliydi. Ayrıca eğitmen yetkinliği ve sunum oldukça keyifliydi. Teşekkür ederiz..."

– Buket Yıldırım, İletişim Merkezi Müdürü, BARİLLA

"Talep planının nasıl yapılacağı ve bunun işletmelere neler katacağını göstermesi bakımından çok yararlı oldu..."

– Emrullah Sivri, Fabrika Planlama Yöneticisi, BARİLLA

"Eğitimin içeriği, paylaşım şekli oldukça faydalı oldu. Verilen örnekler, eğitim süresi içerisinde ve sonrasında kullanılabilecek türdendi. Farklı bakış açıları, sayısal teknikler içinde bulunduğumuz süreçleri gözden geçirmemize imkan vermiştir. Bu güzel eğitim için İlker Bey'e teşekkür ederiz..."

– Burcu Özçivit, Demand Planning Professional, BARİLLA

"Eğitimin içeriği ve sunumu oldukça verimliydi. Talep Planlama'ya dair tüm konular uygulamalı ve örneklerle gayet açıklayıcı ve kapsamlı olarak anlatılmıştır. Eğitime katıldığım için çok memnunum konu ile ilgilenen herkese tavsiye ederim. İlker Bey'e katkısından dolayı teşekkür ederim..."

– Selin Elmas, İletişim Merkezi Uzmanı, BARİLLA GIDA

"Son derece yalın ve ufuk açıcı bu eğitim için Optimum Planlama'ya teşekkür ederim. Hem kişisel gelişimimi hem de performansımı artıracak..."

– Burak Şentürk, Satın Alma ve Talep Planlama Yöneticisi, ARTSANA

“Çoğu kurumda planlama kişilere ve inisiyatiflerine göre yapılsa da aslında karlılığı ve profesyonelliği artırmak için önem verilmesi gereken bir alandır. Bunun için de böyle bir eğitimin alınması zaruridir…”

– Özge Cesur, Dış Satın Alma Sorumlusu, ASKAYNAK

"Almış olduğumuz bu eğitim sayesinde Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri üzerinde durumsal farkındalık kazandık. İlgili konuların ve diğer şirket fonksiyonlarının birbirleriyle olan etkileşimlerini daha net bir şekilde kavradık. Talep Planlama bir şirket için başlangıç noktası ise bu konu hakkında bu eğitimi almak da bu işin başlangıç noktasıdır yorumunu yapabilirim. Sn. İlker Güçlü'ye çok teşekkür ederim..." 

– Can Demir, Dış Satın Alma Uzman Yardımcısı, ECZACIBAŞI ASKAYNAK

“Etkin Talep Planlama sistematiği oluşturmaya yardımcı olacak fikirler ve uygulamalar konusunda bilgi veren bir program. Hem teorik hem de pratikte yaşanabilecekler konusunda bilgilendiğim bir eğitim oldu. S&OP süreci ile bu kısmın nasıl entegre çalışması gerektiği konusunda farkındalık edindim…”

– Ayşe Oruç, S&OP Yöneticisi, HERO BABY

“Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitiminin konuyla ilgili temel bilgi alma ve konuya daha geniş bir bakış açısıyla yaklaşma amacıyla faydalı olduğunu düşünüyorum. Kurumsal veya bireysel olarak alındığında yararlı olacağını düşünüyorum...”

– Gizem Halil, Malzeme Planlama Sorumlusu, DALAN KİMYA

"Endüstri Mühendisliği eğitimi dahilinde aldığımız istatistik derslerini iş yaşamında canlı örneklere dahil etme noktasında sıkıntılar yaşanabilir. Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitimi tam da bu boşluğu doldurmaya yöneliktir. Sektör örnekleri ile resmi sade haliyle önümüzde sermiştir. Katılmanızı ve vakit ayırmanızı tavsiye ederim..."

– Nurgün Özgündüz, Yedek Parça Stok Kontrol Uzmanı, NİSSAN OTOMOTİV

"Türkiye'de birçok işletmede Talep Planlama yapılmamaktadır. Nadir sayıdaki gelişmiş işletmeler Talep Planlama tekniklerine önem vermektedirler. Bu eğitim ise Talep Planlama tekniklerinin temellerini vermektedir. En azından işletmeler bu temelleri uygularsa çok iyi seviyeye geleceklerine inanmaktayım..."

– Serdar Çınar, Lojistik ve Planlama Mühendisi, ÇİLEK MOBİLYA

"Talep Planlama konusunda ana kısımları itibariyle gayet açık ve net mesajları olan bir eğitim almış olduk. Şirket genelinde çok kolay bir biçimde uygulanabilirliğini gördük. Farkında olmadığımız birçok konuya ilgimizi çekmesi yönünden başarılı ve yeterli bir eğitim oldu. Teşekkür ederim..."

– Cumhur Erkılıç, Lojistik ve Planlama Mühendisi, ÇİLEK MOBİLYA

"Rekabetin günbegün arttığı her sektörde, taleplerin planlamasının ne kadar önemli olduğunu ve bunun için kullanılabilecek bir çok tekniğin olduğunu bu kadar güzel ve yalın bir dille anlatılabilecek bir eğitim için İlker Güçlü'ye teşekkür ederim."

– Ali Cem Çatak, Koordinatör, TÜPRAŞ

“Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri eğitiminde genel bilinen teknikler pekiştirilebilir, yeni öğreneceğiniz tekniklerle iş hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz…”

– Ömür Üstünel, Talep Planlama Müdürü, OPET FUCHS

"Daha önce katıldığım 2 eğitimde bahsi geçen Talep Planlama konusunu detaylı olarak ele aldık. Şirket olarak üzerinde durduğumuz konuları, farklı açılardan görme fırsatımız oldu. Faydalı ve yol gösterici bir eğitimdi. Teşekkür ederim…”

Gamze Çakır, Üretim Planlama Mühendisi, OPET FUCHS

“Zaten önemli olduğunu düşündüğüm Talep Planlama’nın bu eğitim ile birlikte çok daha fazla süreci olduğunu ve eksiklerimizin neler olduğunu gördüm. Uygulamamız gereken yöntemler hakkında da fikir sahibi oldum. Eğitimin içeriği ve güzel anlatım için İlker Bey’e teşekkür ederim…”

– Nazlı Üstünel, ‎Satış Destek Koordinatörü, OPET FUCHS

“Talep Planlama görevindeki herkesin Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitimini almasını öneririm. Bizim uygulamak isteyip de uygulayamadığımız birçok teknik bu eğitimde anlatılıyor. Talep Planlama için yalın ve anlaşılır bir dil kullanılarak almış olduğum bir eğitimdi. Talep Planlama süreci bu eğitimle daha anlaşılır hale geldi. Teşekkür ederim...”

– Yasemin Kaputluoğlu, OPET FUCHS

“Üretim planlama ve stok yönetiminde başarılı olmak için Talep Tahmin Teknikleri olmazsa olmaz bir eğitimdir…”

– Emre Yılmaz, Üretim Planlama ve Talep Planlama Müd., DELLA GIDA

“Hedefiniz lider şirket olmak ise farklı bakış açısı olan Optimum Planlama eğitimlerini almalısınız…”

Pınar Yıldız Öztürk, Talep Planlama ve Satış Destek Sorumlusu, NAKO İPLİK 

"Görmüş olduğum eğitim gayet verimliydi. İşini ciddiye alan kurumlara ilgili eğitimi almalarını tavsiye ederim. Firmanın üretimini veya sunacağı hizmeti şekillendirmesi konusunda talebi önceden tahmin edebilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum."

– Ararad Küçükoğlu, Sistem Satışları Şefi, ALARKO-CARRIER

"Amerika'yı tekrar keşfetmeye gerek yok, yeter ki eldeki mevcut verileri doğru kullanmayı bilelim. Doğru Talep Planlama bu şekilde daha kolay… Ayrıca İlker Bey'e duruşu, hazırlıkları ve özel ilgisi için çok teşekkürler. Umarım tekrar birlikte eğitim yapma imkanı buluruz..."

– Mehmet Onur Karacaer, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"İlker Hocam gerek verdiği eğitime, gerekse hazırladığı mükemmel sunumla diğer eğitimcilerden farkını ortaya koymuştur. Kendisini tanımak çok büyük bir şereftir. Başarılarının devamını diler başka eğitimde görüşmeyi beklerim..."

– Mehmet Ferhan Nas, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"Bu kadar kapsamlı ve yardımcı araç-gereçlerin kullanıldığı bir eğitime katılmamıştım. İçerik, sunum ve kalite mükemmeldi. Herşeyin düşünülmesi çok güzeldi. Teşekkürler..."

– Umut Alpagot, Satış Mühendisi, ALARKO-CARRIER

"Eğitim çok başarılı ve planlıydı. İlker Bey'e özellikle çok özel hazırlandığı, bütün ince detayları düşündüğü için çok teşekkür ederiz. Ayrıca eğitim sunumu da çok ilgi uyandırıcıydı."

– Volkan Arslan, Sistem Klima Ürün Yöneticisi, ALARKO-CARRIER

"Yatırım planlarının atıl olarak yapılma oranının yüksek olduğu bir ülkede belki de Talep Planlamanın önemi bir kez daha vurgulanmalı. Planlama, hayatın her alanında yer almalı (Talep Planlama eğitimini yeni almış olan katılımcı :)"

– B. Dilşat Aşan, İthalat Satış Sorumlusu, ALARKO-ALFARM

"Firmada talep planlama ihtiyacı doğduğu başlangıç döneminde, sağlam bir temel oluşturmak açısından katılınması gereken bir eğitim."

– Simay Antep, Ürün Müdürü, PENTİ

"Minimum hata ile maksimum kazanç sağlayabilmek için planlama yapmak ve stratejilerimizi değiştirmeye açık olmak şarttır."

– İlknur Özbil, Lojistik Sorumlusu, PENTİ 

"Artı bir değer kattığını düşünüyorum."

– Aydın Sezer, Üretim Planlama, HYUNDAI-ASSAN

"Ülkemizde ekonomi ile ilgili çok çalışmalar yapılıyor, özellikle satış kaynaklı olarak. Ancak bunların belli bir plan dahilinde olmadığı çok aşikar. Satışın talep kanadını göz önüne alarak ve bunu da planlı yapılabilmesi amacıyla daha çok yol kat etmemiz gerekiyor. İşte bu eğitimin bu yola çıkmak isteyen herkese geleceği daha net planlamak adına çok faydalar sağlayacağına inanıyorum. Teşekkürlerimle..."

– Kadir Yağız Yoltaş, Özel Satışlar Dept., BSH EV ALETLERİ

"Türkiye'deki birçok kurumda henüz uygulanmaya başlanan ve çok fazla da teknikleri bilinmeyen "Talep Planlama" konusunda çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Programın eğitimcisi İlker Bey'e bu konuda teşekkür ederim..."

– Seda Göksu Karakaş, Üretim Planlama Sorumlusu, BAHARİYE MENSUCAT

"Daha önce Genel Planlama eğitiminize katılmıştım. O eğitimde Talep Planlamadan yüzeysel olarak bahsedilmişti. Bu eğitimde Talep Planlama konusunda daha kapsamlı bilgiye ulaşmış olduk. Teşekkür ederim..."

– Hakan Haskan, Üretim Planlama Sorumlusu, BTA (TAV HOLDİNG)

"İki gün güzel bir eğitimdi, sıkıcı değildi, uygulamalı olması faydalı oldu. Teşekkür ederim..."

– Muhammet Kadir Marşan, Üretim Planlama, BTA (TAV HOLDİNG)

"Eğitimde bahsedilen modellerin, şirketimizde uygulanabileceği bir çok alan mevcut. Şirketin yeniliğe açık olmasıyla bu modellerin kullanılması paraleldir. Eğitim için teşekkür ederiz..."

– Burcu Tuğ, Satış Analizi ve Raporlama Uzmanı, BTA (TAV HOLDİNG)

"Talep tahmin çalışmalarımda kullanabileceğim, faydalı bilgiler edindiğim, güzel, zevkli bir eğitim oldu. Talep tahmin çalışmaları esnasında kullandığım tekniklerde eksik olan yönleri, eklemem gereken çalışmaları görmemi sağlayan bir eğitim içeriğiyle karşılaştım. Bu faydalı ve zevkli eğitim için teşekkür ediyorum..."

– Sena Çetin, Planlama Mühendisi, İSBAK

"Yolun başında olan bir planlamacı olarak, vizyonumu genişleten faydalı bir eğitimdi. Çalışmakta olduğum sektörler bağdaştırabildiğim ve bağdaştıramadığım konular oldu. Bağdaştıramadığım konular üzerine eğitim sonrasında da devam edeceğim. Teşekkürler..."

– Özlem R. Savaş, Üretim Planlama Mühendisi, BESA

 

 

 

Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

151-200

               

 

Detaylı referans sorgulaması ve eğitimlerimize katılmış kişilere yönlendirme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

« BAŞA DÖN

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Talep Planlama nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon