Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

Optimum Planlama Hakkında

 

Eğitimler ve danışmanlık hizmetleri, planlama alanındaki trendleri, yenilikçi teknikleri ve yaklaşımları takip ederek planlamanın tüm boyutlarını firmalara sunacak şekilde Optimum Planlama tarafından geliştirilmekte ve sunulmaktadır.
 

İş Süreçleri Eğitim ve Öğrenme Modelimiz kapsamındaki eğitim modülleri aşağıdaki ana başlıklar altında gruplanmıştır:

 

:: Rekabet Stratejileri ve Organizasyon

:: Satış ve Operasyon Planlama

:: Talep Planlama ve Satış Tahminleme

:: Lojistik ve Dağıtım Yönetimi

:: Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi

:: Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme

:: Sürekli İyileştirme: Kalite Yönetimi, Yalın Üretim

 

Optimum Planlama, Dr. İlker Güçlü tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

Optimum Planlama

ş Süreçleri Eğitim ve Öğrenme Modeli'

 

 

 

 

Dr. İlker Güçlü Hakkında

 


 

İlker Güçlü, Endüstri Mühendisidir ve 2003'ten bu yana sanayiye yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde görev yapmaktadır.


İzmir doğumlu olan İlker Güçlü, ortaokulu İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde, liseyi İzmir Fen Lisesi'nde okumuştur. ÖSS'de ve ÖYS’de Türkiye genelinde ilk 100 içerisine girerek Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü kazanmış ve bölümü Onur Sertifikası ile tamamlamıştır.
 

2003 yılında tam zamanlı araştırmacı olarak göreve başladığı TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nde endüstriye yönelik eğitim ve danışmanlık programının tasarımında ve sunumunda görev almıştır. Bu kapsamda üzerinde çalıştığı başlıca konular, Arge Mühendisliği, Ürün Geliştirme Mühendisliği, Üretim ve Montaj Uyumlu Tasarım (DFMA), Taguchi Robust Tasarım gibi teknoloji, ürün ve proses geliştirme odaklı programlar; İstatistiksel Proses Kontrol ve 6 sigma gibi Kalite Yönetimi odaklı programlar; Performans Yönetimi eğitim program; stratejik yönetim, pazarlama ve finansal iş planlama odaklı İSO işbirliği ile geliştirilen İş Geliştirme eğitim programıdır.

 

Profesyonel iş hayatının paralelinde akademik kariyerini de sürdüren Güçlü, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesini, 2015 yılında da yine aynı bölümden Doktora derecesini almaya hak kazanmıştır. Güçlü, 2016-2020 yılları arasında bir vakıf üniversitesinin Endüstri Mühendisliği bölümünde tam zamanlı öğretim üyesi olarak üretim sistemlerinde ve tedarik zincirlerinde tasarım, planlama ve analiz konularında dersler vermiştir.

 

Güçlü, 2011 yılında OPTIMUM PLANLAMA’yı kurmuştur. 2020 yılı Aralık ayı itibariyle sadece tedarik zinciri yönetimi ve planlaması alanında düzenlediği 200+ eğitim ile 400+ farklı firmadan gelen 1.800+ üst-orta kademe yönetici ve çalışana ulaşmıştır. Aynı zaman aralığında global ve yerli kurumsal firmalar ile yönetim ve planlama süreçlerini iyileştirme odaklı danışmanlık projeleri gerçekleştirmiştir.

 

Güçlü'nün Optimum Planlama kanalıyla sanayiye sunmakta olduğu hizmetlerin ve referanslarının güncel listesini www.optimumplanlama.com adresinden inceleyebilirsiniz.

 

İletişim için:

info@optimumplanlama.com

 

 

 

« BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Talep Planlama nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon