Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Kurumlara Özel Eğitim Serilerimiz

Son Güncelleme: Haziran 2021

 

 

Kastamonu Entegre'de görevli yöneticilerin ve çalışanların bilgi ve beceri düzeylerini artırma, kurumsal planlama süreçlerini iyileştirme odaklı profesyonel eğitim programları sunulmuştur.

Şirkette kritik rolleri olan 50'ye yakın yönetici ve çalışana eğitim verilmiştir.

 

Kastamonu Entegre Hakkında

Ağaç bazlı panel endüstrisinde faaliyet göstermekte olan Kastamonu Entegre, sektöründe Türkiye'de 1'inci, Avrupa'da 4'üncü, Dünya'da ise 7'inci sırada yer almaktadır. 1969’dan bu yana üretimi, satışı ve dağıtım ağı ile alanında öncü ve yenilikçi olan firma 6 farklı ülkedeki üretim tesisleri ile ürünlerini dünya çapında müşterilerine ulaştırmaktadır.

 

Kastamonu Entegre'ye özel

Satış ve Operasyon Planlama, S&OP/IBP Eğitimi

Kastamonu Entegre tedarik zinciri, üretim planlama ve tedarik planlama ekiplerine yönelik,

Kurum bünyesinde departmanlar arası planlamada entegrasyon sağlayan Satış ve Operasyon Planlama (S&OP/IBP) sürecinin yapılandırılmasına yönelik bilgi, deneyim ve en iyi uygulama örnekleri sunulmuştur (detaylar).

Tarihler: 9-10 Şubat 2017

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Uzun bir geçmişe sahip olmasına rağmen S&OP süreçlerinin Türkiye'de bilinirliği ve kullanımı çok eski değil. Özellikle yerli kurumsal firmaların bu konuda farkındalığı artmaktadır. Böyle bir ihtiyacın karşısında İlker bey düzenlemiş ve vermiş olduğu S&OP eğitimi ile sürece tüm noktalarında değinmektedir. İki gün içerisinde bu süreç hakkında hiç fikri olmayan ya da deneyimi olan tüm katılımcıların keyif alabileceği bir sunum gerçekleştirmektedir..."

– Barış Çelik, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama fonksiyonlarını, girdilerini ve çıktıların neleri etkilediğini bir bütün halinde görebiliyorsunuz. Ayrıca panel tasarımlarının sadeliği de işinize adapte etme konusunda güzel fikirler veriyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum..."

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

Kastamonu Entegre'ye özel

Talep Planlama ve Satış Tahminleme Eğitimi

Kastamonu Entegre tedarik zinciri, üretim planlama ve tedarik planlama ekiplerine yönelik,

Müşteri taleplerini güvenilir biçimde tahminleme, planlama ve yönetme için gerekli kurumsal süreçlerin yapılandırılması, en iyi uygulamalar, karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleme yöntemlerine ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı, pratik uygulamalar eşliğinde sunulmuştur (detaylar).

Tarihler: 4 Mart 2017

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Amacımıza uygun modelleri ve yöntemleri görselleri ile beraber yorumlama ve doğru metodu uygulamalı olarak anlama şansımız oldu. Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Emrah Ergül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Tahmin tekniklerini kısa bir sürede detaylı olarak incelemiş ve uygulamalar yapmış olduk. Yararlı oldu. Teşekkür ederiz..."

– Firdevs Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

Kastamonu Entegre'ye özel

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Eğitimleri

Kastamonu Entegre tedarik zinciri, üretim planlama ve tedarik planlama ekiplerine yönelik,

Teslimat performansı, kaynak kapasiteleri, verimlilik, stoklar ve maliyetler arasındaki dengeleri hızlı ve etkin biçimde oluşturabilmek için gerekli kurumsal süreçlerin yapılandırılması, en iyi uygulamalar, karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleme yöntemlerine ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı, pratik uygulamalar eşliğinde sunulmuştur (detaylar).

1. Eğitim: 27-28 Ekim 2017

2. Eğitim: 2-3 Şubat 2018

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Planlama ekibinizdeki tüm üyeler ile aynı dili konuşmak ve terimlerden ve süreçlerden aynı şeyi anlayabilmek adına çok verimli bir eğitim. İlginiz için teşekkürler..."

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

"Çizelgeleme ile ilgili olarak klasik yaklaşımlarımızın, ön yargılarımızın bizleri daha iyiye götürme de engel olabileceğini gördüm. Önceliklerinizi göre çizelgeleme yapmanın farklı sonuçları olacağını gördüm. Teşekkürler..."

– Uğur Sarıgül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"S&OP Sürecinden başlayan eğitimlerimizde detay çizelgeleme eğitimi aldım. Süreç daha çok fabrika üretimi planlamalarında kullanılacak. Şu ana kadar yaptığım çizelgelemelerde ne kadar doğru ve ne kadar hatalı işlerin yapıldığını gördüm. Hat bazında çizelgeleme işimizin en çok vaktini alan kısmı. Bunun daha iyi hale getirilmesi, işletmelerle birlikte çalışılarak yapılan bir süreçtir. Planlama ne kadar iyi yapılsa da işletmeden de buna destek çıkılmalı, son karar birlikte alınmalıdır. Bunun en güzel örneği yine, bu yılki üretim hedefimizden %12 daha fazla üreterek gösterdik. Sizlere çok teşekkür ederim..."

– Mustafa Murat Çarkacı, Kıdemli Üretim Planlama Şefi, KASTAMONU ENTEGRE

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim ve öğrenme yaklaşımımızı inceleyip Eğitim Seçim Matrisi'mizi görüntülemek için tıklayınız.

Açık eğitim, kuruma özel eğitim veya danışmanlık hizmeti talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

 

BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Süreç Analizi ve Tasarımı Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon, Rekabet ve Dijitalleşme Odaklı Süreç Analizi ve Tasarımı