Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

Tedarik Zinciri Yönetimi
Programları


Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri (Sertifikasyon)

Talep Planlama ve
Satış Tahmin Teknikleri

Satış ve Operasyon Planlama (S&OP)

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme

Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama

Üretim Sistemlerinde Detay Çizelgeleme

Stok Yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama

Kalite Yönetimi
Programları


Kalite Yönetiminin Temelleri

İstatistiksel Proses Kontrolü

 

Ürün ve Proses Geliştirme
Programları


Rekabetçi
Ürün Geliştirme

Robust Tasarım
(Taguchi Metodu)

Deneysel Tasarım
ve Analiz

 

 

 

 

Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

S&OP: Satış ve Operasyon Planlama

Süreç Geliştirme ve Yapılandırma Projeleri

 

NIVEA Beiersdorf

S&OP+ Projesi, 2019

SİKA Türkiye
S&OP Projesi, 2018

ÇİLEK Mobilya

S&OP Projesi, 2017

 

Optimum Planlama'nın S&OP süreçlerini yapılandırma ve ilgili araçları geliştirme konusunda sunmakta olduğu danışmanlık hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Danışmanlık Hizmetleri Ana Başlıkları:

 

 

 

Optimum Planlama sunmakta olduğu tüm program başlıkları altında danışmanlık projeleri gerçekleştirmektedir. Tüm faaliyetlerde yenilikçi yaklaşımlar ile sektörel tecrübeler bir araya getirilmektedir.

 

Bu kapsamda, kurumsal ihtiyaçların belirlenmesine yönelik analizler ile ihtiyaçları karşılayacak süreç iyileştirme ve yapılandırma hizmetleri sunulmaktadır.

 

Kurumlara özel olarak tasarlanması ve yapılandırılması gerekli  temel süreçler ve faaliyet alanları aşağıdaki başlıklar altında sınıflandırılabilir.

  –  Satış ve Operasyon Planlama Süreçleri

  –  Talep Planlama ve Tahminleme, Fiyatlandırma Süreçleri

  –  Üretim Planlama ve Çizelgeleme Süreçleri

  –  Stok Yönetimi Süreçleri

  –  Depo ve Lojistik Planlama Süreçleri

  –  Satın Alma ve Tedarik Planlama Süreçleri

  –  Ürün ve Proses Geliştirme Süreçleri

  –  Kalite Yönetimi ve Sürekli İyileştirme Süreçleri

  –  Anahtar Performans Göstergeleri Belirleme ve Takibi

  –  Operasyonel İş Süreçleri Yapılandırması

Kurumsal performansın artırılması planlama süreçlerinin kurum içerisinde doğru şekilde yapılandırılması ve operasyonel işleyişin sürekli şekilde iyileştirilmesi ile sağlanabilecektir.

 

 

Bu kapsamdaki temel faaliyetler:

– Mevcut durum ve süreç analizi, ihtiyaç belirleme ve yol haritası oluşturma

– Kurumsal süreç iyileştirme ve yapılandırma

– Gerekli teknolojik araç gereksinimlerinin belirlenmesi ve kavramsal tasarımı (*)

– İlgili çalışanların bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirme

– Uygulamaya alma, takip ve raporlama

Kurumsal performansına nasıl katkıda bulunabileceğimize dair daha detaylı bilgi ve talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.
 

Kurumsal performansınıza nasıl katkıda bulunabileceğimize dair daha detaylı bilgi ve talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

* Önemli Not: Optimum Planlama, herhangi bir yazılım çözümünün promosyonunu yapmamaktadır. Sadece, Tedarik Zinciri Geliştirme Projeleri kapsamında yazılımın zorunlu olarak  değerlendirildiği durumlarda, yazılımda olması gereken veri saklama, veri işleme ve raporlama gibi kabiliyetlerin belirlenmesi ile teknik şartnamelerin (RFP) hazırlanması konusunda danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

 

 

« BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Talep Planlama nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon