Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

 

 

 

 

 

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

151-200

201-250

251-300

301-350

351-400

 

“Planlama süreçlerini genel hatlarıyla inceleyerek hangi konuda ihtiyaçlarınız olduğunu anlayabilmeni için bu eğitime katılmanız önemlidir. İnteraktif bir eğitim olması sebebiyle sürecinizdeki sıkıntıları tartışarak bir sonuca ulaşabilirsiniz. Faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum...”

– Latif Mutlu Şahan, Fabrika Direktörü, HİSARLAR MAKİNA

“Keyif ve amaçları doğrultusunda akıcı bir eğitim. Yenilikçi teknikler ayrıca dikkat çekici...”

– Samet Yılmaz, Planlama, HİSARLAR MAKİNA

"Günümüzde üretimin vazgeçilmez bir fonksiyonu olan üretim planlamanın önemini ve değerini vurgulayan bir eğitim olmuş. Planlamanın temellerine iyi bir yaklaşım gösteriyor..."

– Emrullah Sivri, Fabrika Operasyonel Planlama ve Optimizasyon, BARİLLA GIDA

"Üretim Planlama konusunda genel bilgilere sahip olmak için mutlaka katılınması gerekli bir eğitim. İlker Bey'in yalın anlatımı ile birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz."

– Özgür Yılmaz, Üretim Planlama Müdürü, CAKES&BAKES

"Rekabetin gün geçtikçe arttığı imalat sanayinde fark yaratmak amacıyla kullanılabilecek etkili ve güncel üretim hattı çizelgeleme yöntemlerinin başarılı bir şekilde aktarıldığı, etkili bir eğitim gerçekleştirdik."

– Özkan Yıldırım, Planlama Müdürü, BOYTAŞ MOBİLYA

"Eğitimin verdiklerinin çok yönlü olduğunu düşünüyorum, klasik bilinenlerin her kuruma, her ürüne ve her duruma uygun olduğunu varsaymadan her sürecin nedeninin ve niçininin sorgulanması gerektiğini; bazen en olumlu dediğinizin bile üstünde bir çözüm olabileceğini gösteren bir eğitimdi. Teşekkürler..."

– Mine Okumuş, Satın Alma & Planlama Müdürü, EMİNİŞ AMBALAJ

"Planlama yaparken karşılaştığımız sorunlara genel çözümler getirmek, boğulduğumuz detayları tümden görüp önlem almak ve planlama kriterlerimizi geliştirip firmanızı daha kaliteli ve ekonomik sonuçlara ulaştırmak için kesinlikle alınması gereken bir eğitim..."

– Onur Akyürek, Üretim ve Planlama Müdürü, UKINOX ANKASTRE

“Gelecek vizyonu açısından alınması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğer rekabetin bu kadar acımasız olduğu bir piyasada var olmak istiyorsak özellikle Satış ve Operasyon Planlama konusunda tüm şirketlerin eğitim alması gerektiğine inanıyorum…”

– Mustafa Aydın, Planlama ve Lojistik Grup Müdürü, HASÇELİK

“Günümüz rekabet ortamında işverenler her ne kadar satış odaklı çalışmaya inatla devam etse de artık pazarın fiyatı belirlediği, karın stabil olduğu bu ortamda maliyetlerdeki iyileştirmelerle rekabet avantajı sağlayabilecektir. Bu da işletmelerin en merkezinde yer alan planlama süreci ile sağlanabilecektir. Bu sürecin yönetimi mantığının akılcı analitik yaklaşımla üç günlük sürede daha iyi aktarılabileceğini düşünmüyorum. Büyümekte olan ülkemizin gelişmekte olan sanayi kuruluşlarına kesinlikle öneririm…”

– Mehmet Yüksel, Planlama Mühendisi, HASÇELİK

"Üretim Planlama ve Çizelgeleme ile ilgili olarak tüm teorik bilgilerin baştan sona anlatıldığı ve bu noktalar içerisinde kendi sürecimizde önemli olan noktaların farkındalığını artıran bir eğitim oldu. Bu anlamda kritik noktalara eğilip süreçlerimizi daha iyi seviyeye getirmek için yol açmış oldu."

– Arif Cez, Tedarik Zinciri Müdürü, İPEK KAĞIT

"Yeni mezun olmuş ve iş hayatına yeni atılmış taze bir Endüstri Mühendisi olarak bu eğitim bir nevi okuldaki önemli derslerin ufak bir hatırlatıcısı oldu. Üretim Planlama'nın bir şirket için ne derece etkin kullanılırsa o kadar faydalı olabileceğini gördüm. Ayrıca, okul ortamından uzaklaşalı henüz çok vakit geçmediği ancak şirketi ve iş dünyasını yavaş yavaş tanımaya başladığım için de daha geniş açıyla konulara yaklaşabildim. Dilerim ki, bu yolda pekçok farklı sektördeki üretimcilere ulaşıp ülkemizin gelişmesinde de katkıda bulunursunuz. Herşey için teşekkürler."

– Ezgi Oral, Üretim Planlama Ve Kontrol Uzman Yardımcısı, İPEK KAĞIT

"Optimize etmek kavramının çok farklı bir yönünü öğrendim. Benim için ve şirkete döndüğümde şirketim için çok faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum..."

– Özgür Ozan Sezer, Tedarik Zinciri Sorumlusu, İPEK KAĞIT

“Bir an durup süreçlerimize uzaktan bakmak için çok yararlı bir eğitimdi…”

– Elif Ersoy, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, ELİF PLASTİK

“Planlama süreçlerinde akışın ne şekilde olması gerektiğine dair yararlı bir eğitimdi. Bakış açımızın gelişmesinde fayda sağlamıştır. Sürecin kurgulanması noktasında önemli olan kısımlara dikkatimizi çekmişti…”

– Eylem Batak, Üretim Planlama ve Kontrol Uzman Yardımcısı, ELİF PLASTİK

"Özellikle planlama uzman ve mühendislerinin kesinlikle faydasını göreceği ve yeni başlayan mühendislere/uzmanlara çok pratik detayların yoğun bir şekilde akılda kalacak, örnek ve çalışmalarla sunulduğu bir eğitim..."

– Berkay Kılıçkıran, Planlama Mühendisi, ABB ELEKTRİK

"Bu eğitim işimi nasıl ve ne kadar yaptığımı, hangi yöntemle yaptığımı fark etmemi, büyük resmi görmemi sağladı. Kendimi sınamama fırsat tanıdı..."

– Miraç Kurtoğlu, Üretim Planlama Şefi, ALİ RAİF İLAÇ

"Üretim Planlama'nın günden güne daha da önem kazandığı çalışma hayatında aldığım bu eğitimin bana çok fazla katkı sağlayacağını düşünmekteyim. Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimiyle birlikte büyük resme bakmanın ne denli önemli olduğunu fark ettim..."

– Hasan Keskin, Üretim Planlama Kıdemli Uzman, ALİ RAİF İLAÇ

"Sadece firmaların planlama departmanlarında çalışanların değil, tüm seviyede tüm çalışanlarının alması gereken bir eğitim. Endüstri Mühendisi bakış açısını insanlara kazandırıyor olması önemli..."

– Emrah Elik, Satın Alma & Malzeme Planlama Mühendisi, SCHOTT ORIM

"Üretim planlama tarafında çalışanların tüm fotoğrafı görmeleri açısından faydalı olacağını düşündüğüm bir eğitim programıdır…"

– Şenol Sayar, Satın Alma & Malzeme Planlama Sorumlusu, SCHOTT ORIM

"Üretim planlamanın yapıtaşları olan konuların işlendiği bir eğitim programıdır. Üretim planlama üzerine çalışan insanlar için çalışma hayatının rutinliğinden kurtulup farklı bakış açısı ve ihtiyaç duyulan sistematiği veren bir eğitimdir. Ayrıca Endüstri Mühendisleri için de öğrenciyken kıymeti bilinmeyen konuların, bu eğitim sayesinde mevcut tecrübelerini ekleyerek kullanıp farklı bakış açılarını yakalayabilmelerini sağlayacaktır..."

– Kürşat Tuğkan Bayramlı, Üretim Planlama & Kontrol Mühendisi, OTOKAR

"Planlama için genel bakış açısına sahip olmak, biz ne yapıyoruz, ne yapmalıyız sorusunun cevabını almak için faydalı bir eğitim..."

– İpek Taşkın, Planlama Sorumlusu, BAYDÖNER

"Planlama, üretimin, satışın, lojistiğin, vs. içinde bulunduğu her sektörde yer bulan bir alan olduğundan herhangi bir meslekten olup planlama ile ilgili çalışan herkesin faydalanabileceği çok verimli, ayrıntılı ve hayata geçirebilir bilgiler sunan başarılı bir eğitimdi. Bu nedenle kendi adıma teşekkür ederim..."

– Dilek Yılmaz, Malzeme Planlama Mühendisi, OPET FUCHS

"Planlamanın her kademesindeki çalışana değer katacak, farklı bir bakış açısına sahip olmasını sağlayacak bir eğitim..."

– Gamze Çakır, Üretim Planlama Mühendisi, OPET FUCHS

"Gerçekçi olmak gerekirse planlama konusunda işlerimizde çoğu şeyi değiştirmesi için tam da yerinde bir eğitim. Kurumlarda çalışan satış biriminin, üretim biriminin, planlama biriminin mutlaka olması gereken bir eğitimdir..."

– Bayram Oğuz, Malzeme Planlama Uzmanı, OPET FUCHS

"Üretim planlamada görevli tüm arkadaşların katılmasını tavsiye ederim. Gerçekten ufkunuz genişliyor."

– Sevilay Demircan, İleri İşlem Fab. Koor. Asst., BANVİT

"Eğitim bünyesinde gerek üretim planlama, gerekse satış organizasyon planlamanın yararına olabilecek faydalı bilgiler bulunduğu görüşündeyim. Katılımcının üretim planlamaya olan bakış açısını geliştirme konusunda son derece yetkin bir eğitimdir. Memnun kaldım..."

– Ayşe Oran, Üretim Planlama Mühendisi, ÇOLAKOĞLU METALURJİ

"Daha önce benzer konulu bir eğitimi farklı bir eğitim kurumundan iki gün süre dahilinde almıştım. Ancak çok fazla sözel bir eğitim olup örnek ve uygulamadan yoksundu. Bu eğitimin en büyük artısı, güncel planlama tekniklerini içermesi ve yapılan etkin ve faydalı uygulama çalışmaları oldu. Eğitim ortamında her türlü ihtiyacın düşünülmüş olması ve sunulan hizmet de gerçekten kusursuz..."

– Beril Özkır, Tedarik Zinciri - Üretim Planlama Mühendisi, TÜRK DEMİRDÖKÜM

"Özenle ve titizlikle hazırlanmış sunum ile eğitim kitapçığı, bu sunumu başarı ile gerçekleştiren eğitmen, odalarda ismimizin yazmasından, molalarda çay/kahve ve diğer ikramlara kadar her detayı düşünülmüş bir eğitim. Endüstri Mühendisliğinin üretim planlamaya yönelik tüm derslerinin 3 günlük bir özeti. Tavsiye ediyorum..."

– İnci Pınar, Tedarik Zinciri - Üretim Planlama Mühendisi, TÜRK DEMİRDÖKÜM

"Eğitimden sonra işletmemizde detay çizelgeleme uygulamalarına başladık. Bu programı daha etkin bir planlama yapma hedefi olan tüm işletmelere öneriyorum..."

– Özer Özgür Yılmaz, Üretim ve Planlama Müdürü, BOSCH REXROTH

"Hepimiz bu eğitime geldiğimizde çalıştığımız fabrikalarda üretim planlaması yapıyorduk. Bu eğitime katıldıktan sonra yaptığımız planlamada gözden kaçan noktaların ne kadar maddi zarara ve iş gücü kaybına neden olduğunu fark ettik. Bu kayıpları minimuma indirmek için optimum planlama gerekir. Kaybedilen her şey milli servettir..." 

– Namık Demir, Üretim Planlama Sorumlusu, BOSCH REXROTH

"Katılmanızı tavsiye ederim…"

– Aylin H. Düzgün, Tedarik Zinciri Müdürü, OERLIKON

"Oldukça verimli olmanın yanında bilinen ve bilindiği sanılan birçok verinin doğru bir şekilde aktarılması açısından önemli bir eğitim. Mutlaka alınması gereken bir eğitim. Bir zorunluluk halinde yaygınlaşması ve küresel rekabet ortamında daha iyisi için irdelenmesi çok iyi olacaktır..."

– Burak Mustafa Sarı, Planlama Ekip Yöneticisi, OERLIKON

“Planlama tek başına bir departman olarak düşünülmemesi gerekir. Satış ve üretim ile organize olarak yapılması gerekenlerin ortak paydada düşünülmesi gerekmektedir. Eğitime katılmada önce satış-planlama-üretim kombinasyonunun ne derece uyumlu olduğunun da sorgulanması iyi olacaktır…”

– Emrah Diribaş, Planlama Mühendisi, OERLIKON

"Vermiş olduğu eğitimden dolayı öncelikle İlker Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Üretim sektöründe çok önemli bir nokta olan, ancak profesyonel düzeyde çok kullanılamayan planlama ile ilgili, her sektörden katılımcının işine yarayacak çok güzel bir eğitim olmuş..."

– Seda Göksu Karakaş, Üretim Planlama Sorumlusu, BAHARİYE MENSUCAT

"Planlama ve çizelgeleme konusunda, yenilikçi fikirler ve örneklemeler ile genel manada doyurucu bir eğitim oldu. Teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında mevcutta uyguladığımız planlama bilgilerine, yeni bilgiler ile hem firmamıza hem de ülkemize destek katacağımızı düşünüyorum."

– Erol Okçu, Planlama & Hammadde Depo Müdürü, KİLİM MOBİLYA

"Kişisel eğitimim için çok güzel ve verimli bir eğitim oldu. Burada edindiğim tecrübenin firmada yaşadığımız problemleri çözmede ışık tutacağına inanıyorum. Değerli bilgilerini esirgemeyen İlker Bey'e teşekkür ederim."

– Atilla Tokgöz, Planlama Müdürü, KİLİM MOBİLYA

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi kapsamlı ve başarılı geçtiğini düşündüğüm bir eğitim oldu..."

– Gizem Doğan, Planlama ve Lojistik, KÖKSAN PET

"Üretim kaynaklarının verimli kullanılması, maliyetlerin düşürülmesi ve müşteri ihtiyaçlarının zamanında karşılanabilmesi adına yapılabilecek tüm faaliyetlerin keyifle öğrenilebileceği bir eğitim organizasyonu ile karşılaştım."

– Hamza Şamil Dağüstü, Kalite Sistem Sorumlusu, İSBAK

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme konulu içeriği dolu dolu ve zevkli bir eğitimle karşılaştım. Özellikle optimizasyon ve detay çizelgeleme konularında katma değer sağlayabilecek değerli bilgiler edindim. Bu güzel eğitim için teşekkür ediyorum..."

– Sena Çetin, Planlama Mühendisi, İSBAK

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme, planlama süreçleri için teknik kaynak oluşturacak etkin bir eğitim..."

– Çetin Kılıç, Üretim Planlama Sorumlusu, BEREKET DÖNER

"Endüstri mühendisi olmamama rağmen sanıyorum matematiği sevdiğimden eğitimin eğlenceli ve faydalı geçtiğini düşünüyorum. Yapacağım ilk iş eğitimde öğrendiklerimin kendi şirketimde uygulanabilirliğini yapmaya çalışmak olacaktır. Bu bağlamda İlker Bey'e vermiş olduğu eğitimden dolayı teşekkür ederim... "

– Meryem Çınar, Üretim Planlama ve Kontrol Elemanı, TEKNO KAUÇUK

"Artan rekabet koşullarında kısıtlı kaynakların doğru kullanılmasının ve yönetilmesinin önemini ortaya koyan çok önemli bir eğitim..."

– Ersen Gazel, Planlama Müdürü, SAMET KALIP

"Merhabalar! Çalıştığım firma benim haberim olmadan bu eğitim programına kaydımı yapmış, kendilerine teşekkür ederim. Eğitim kendi adıma çok iyi oldu. Meğer planlama ile ilgili ne kadar çok yöntem varmış. Kazanmış olduğu tecrübelerimi en kısa zamanda çalıştığım firmada uygulayacağım."

– Arif Ölmez, Planlama Personeli, SAMET KALIP

"Üretim Planlama yapmaya nereden ve nasıl başlayabiliriz; ne kadar detayl planlama ile şirketimizin beklentilerini e kısa zamanlı nasıl karşılayabiliriz; hangi noktalar bizim için kritiktir gibi sorulara doğru yanıt bulmamıza yol gösteren, akıcı, pratik ve son derece keyifli bir eğitimdir. Gerek eğitimin konu başlıkları, gerekse eğitim atmosferi açısından oldukça memnun kaldım. Üretim Planlama konusuna yeni adım atmış kişilerin veya okul eğitimi üzerinden uzun zaman geçmiş kişilerin, teorik ve pratik bilgiler arasında bağ kurmasına yardımcı olacağını düşünerek bu eğitime katılmalarını tavsiye ediyorum..."

– Eda Kumsal, Malzeme ve Tedarik Planlama Uzmanı, SAMET KALIP

"Planlama ve Çizelgeleme konularında günlük işlerin yoğunluğundan gözden kaçırılan detayların ve genel resmin görülmesi açısından, ayrıca geleneksel yaklaşım yanında yenilikçi yaklaşım ve matematiksel modeller ile Planlama ve Çizelgeleme konularının ele alınması noktasında farkındalık oluşturan faydalı ve keyifli bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Ömer Faruk Altuntaş, Oracle Uygulama Uzmanı, KIRAÇA HOLDİNG

"Çoğu işletmenin istediği üretimde verimlilik kavramını net şekilde ifade etmektedir. Üretimde çizelgelemenin nasıl yapılması gerektiği, nelere dikkat edilmesi, önemli örnek sorularla ve güçlü ifadelerle belirtilmiştir. Üniversite eğitiminde üzerinde durulmayan önemli konular bu eğitimde tamamlanmaktadır. Teşekkürler..."

– Arife Arabacıoğlu, Planlama Şefi, KIRPART

"Genellikle şirketler bu tarz danışmanlık hizmetlerini ek maliyet olarak gördüğü için bırakın başvurmayı kapıdan bile sokmak istemezler. Fakat hem bakış açısı geliştirmek hem de işi yapan çalışanlardaki cevherleri tetiklemek için oldukça faydalı olacağı kanısındayım..."

– Serkan Avcı, Planlama Mühendisi, MAYSAN MANDO

"Planlamayla ilgili bir şeyler yapmaya çalışıp matematiğini oluşturamayanlar için çok yararlı bir eğitim. Kurumsallaşma yolunda bir şirkette olması gereken her şey ayrıntılandırılmış..."

– Serkan Coşkun, İmalat Yöneticisi, PARTU

"Aldığımız eğitimin teorik felsefesinin toplumumuzun tüm kesinlerine, tahsiline bakılmaksızın verilmesi ve tüm sektörlerde insanların bakış açısına katkıda bulunmasını dilerim. Ancak böyle bir planlama bilgisi ile ülkemizin gelecek nesillerine katkı sağlayacağımız kanaatindeyim." 

– Mahir Turhan, Üretim Planlama Sorumlusu, NEŞE PLASTİK

"Üretim planlama ve çizelgelemeyi tüm yönleri ile ele alarak planlama ufkumuzu biraz daha genişlettiği için İlker Bey’e teşekkürler."

– Mehmet Umut Taş, Üretim Planlama Mühendisi, ŞÖLEN ÇİKOLATA

 

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

101-150

151-200

201-250

251-300

301-350

351-400

 

Daha detaylı referans sorgulaması için bizimle iletişime geçiniz.

 

« BAŞA DÖN

Yorumlar Ana Sayfası

TALEP PLANLAMA VE SATIŞ TAHMİN TEKNİKLERİ

SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMA (S&OP)

ÜRETİMDE GENEL PLANLAMA
VE ÇİZELGELEME

ANA ÜRETİM, KAPASİTE VE MALZEME PLANLAMA

ÜRETİM SİSTEMLERİNDE DETAY ÇİZELGELEME

STOK YÖNETİMİ, DEPO VE LOJİSTİK PLANLAMA

TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİNİN TEMELLERİ

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Talep Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon