Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Sektörlere göre Yorumlar

Son Güncelleme
Ekim 2022

 

 

Ambalaj Üreticilerinden Yorumlar

 

"Eğitimin verdiklerinin çok yönlü olduğunu düşünüyorum, klasik bilinenlerin her kuruma, her ürüne ve her duruma uygun olduğunu varsaymadan her sürecin nedeninin ve niçininin sorgulanması gerektiğini; bazen en olumlu dediğinizin bile üstünde bir çözüm olabileceğini gösteren bir eğitimdi. Teşekkürler..."

– Mine Okumuş, Satın Alma & Planlama Müdürü, EMİNİŞ AMBALAJ

"Üretim Planlama'da işe başlayan her çalışanın alması gereken temel bir eğitim. Temel eğitim olmasının yanında spesifik konulara da değinen, planlama dilini anlatan, çizelgeleme yöntemlerini ve sorularını dile getiren kapsamlı bir eğitim. Bir endüstri mühendisi olarak bu eğitimin okullarda aldığımız Üretim Planlama derslerinde olmasını çok isterdim. 8 yıllık planlama tecrübesinden sonra geç de olsa bu eğitime katıldığım ve bilmediğim çok şeyi öğrendiğim için mutluyum. Teşekkürler."

– Fikriye İnce, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, ANADOLU CAM

"Hayatın aslında her alanında belli yöntemlerle uygulanabilecek; alternatifleri de görebileceğimiz çözümler bütününü görmüş olduk, teşekkürler..."

– Zehra Aydemir, Üretim Planlama Mühendisi, CAM-İŞ AMBALAJ

“Planlama süreçlerinde akışın ne şekilde olması gerektiğine dair yararlı bir eğitimdi. Bakış açımızın gelişmesinde fayda sağlamıştır. Sürecin kurgulanması noktasında önemli olan kısımlara dikkatimizi çekmişti…”

– Eylem Batak, Üretim Planlama ve Kontrol Uzman Yardımcısı, ELİF PLASTİK

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi kapsamlı ve başarılı geçtiğini düşündüğüm bir eğitim oldu..."

– Gizem Doğan, Planlama ve Lojistik, KÖKSAN PET

"Bu eğitim sayesinde saatlerimizi alan üretim planlamayı optimum seviyeye düşürebileceğimizi öğrendim. Alınan bu eğitim programının her aşaması anlamlı ve pratik çözümler sunmaktadır…"

– Fatih Eğilmez, Üretim Planlama Uzmanı, PAKSET

"Aldığımız eğitimin teorik felsefesinin toplumumuzun tüm kesinlerine, tahsiline bakılmaksızın verilmesi ve tüm sektörlerde insanların bakış açısına katkıda bulunmasını dilerim. Ancak böyle bir planlama bilgisi ile ülkemizin gelecek nesillerine katkı sağlayacağımız kanaatindeyim." 

– Mahir Turhan, Üretim Planlama Sorumlusu, NEŞE PLASTİK

"Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi büyümekte olan bütün şirketlerin alması gereken temel bir eğitimdir. Hocamız İlker Güçlü'ye teşekkürler..."

– Yusuf Özcan, Planlama, OREGO AMBALAJ

"Planlama konusunda kendilerini geliştirmek isteyen kişilerin mutlaka katılması gereken bir eğitim. Paylaştığınız bilgi ve deneyimler için teşekkür ederim..."

– Selay Yıldız, Üretim Planlama, LARPLAST AMBALAJ

"Üretim iki tekerlekli bisiklete benzer. Durursanız eğer düşersiniz. Bu nedenle Talep Planlama yöntemleri fiilen yapılırsa iyi bir verimlilik sağlanır ve israf önlenir."

– Tanju Ay, Planlama Sorumlusu, ÖZGE PLASTİK

 

BAŞA DÖN

 

Bilişim, Yazılım ve Danışmanlık Hizmetlerinden Yorumlar

 

"Söz konusu konulara giriş niteliğinde, akıcı ve açık bir eğitim. Başlangıç için çok faydalı olacağını düşünüyorum..."

– İlker Er, Üretim Birimi Yöneticisi, IAS TÜRKİYE

"Optimum Planlama ile Üretim Sistemlerinde Detay Çizelgeleme eğitimine katıldım. Baştan sona iyi tasarlanmış ve üretim tarafındaki temel meseleleri adresleyen bir eğitimdi. Özellikle üretim, planlama ve tedarik zinciri yöneticilerine bu eğitimi öneriyorum."

– Dr. Bilgehan Baykal, Genel Müdür, PTC YAZILIM (TÜRKİYE, YUNANİSTAN & MEA)

"Türkiye'de az bulunan bilgi ve tecrübe ile oluşturulmuş, tatmin edici içeriği olan bir eğitimdi. Üretim firmalarının mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken teknikler ve yöntemler içeren çok başarılı bir program..."

– Özgür Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi, BrandIT IoT Technology

"Eğitimin benim için gerçekten çok faydalı geçtiğini düşünüyorum. Genel anlamda planlamanın basamakları hakkında kapsamlı bir eğitim olduğu görüşündeyim." 

– Eda Peker, ERP Danışmanı, AGC YAZILIM

"Üretimde planlama ve çizelgeleme engin denizinde aradığınızı bulabileceğiniz en iyi kılavuzdur. Tüm içtenliğimle tavsiye ederim."

– Sami Mehmet Ulutuğ, Proje Yöneticisi, MİKROMASK 

"İşletmelerde gerçekleştirilen işlemlere biraz daha tepeden bakıp, üretimde kullanılan kaynaklardan (özellikle insan ve makine) daha iyi yararlanabilmek amaçlarıyla kullanılan yöntem ve tekniklerin tanımlarını ve uygulama yollarını gördük. Eğitimin işletmelerin üretim ve planlama bölümündeki yönetsel fonksiyonları gerçekleştiren kişiler için gerekli olduğunu düşünüyorum."

– Naim Cesur, Uzman, MİLLİ PRODÜKTİVİTE MERKEZİ

 

BAŞA DÖN

 

Cam Sanayi Üreticilerinden Yorumlar

 

"Eğitmen konusuna çok hakim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlaka öğrenebileceğiniz birşey olacaktır..."

– Eren Ahmet Aygün, Tedarik Zinciri Direktörü, ŞİŞECAM (ANADOLU CAM)

"Sadece firmaların planlama departmanlarında çalışanların değil, tüm seviyede tüm çalışanlarının alması gereken bir eğitim. Endüstri Mühendisi bakış açısını insanlara kazandırıyor olması önemli..."

– Emrah Elik, Satın Alma & Malzeme Planlama Mühendisi, SCHOTT ORIM

"Şimdiye kadar katılmış olduğum eğitimler içinde belki de en keyifli ve verimli olduğuna inandığım bir 3 gündü. Daha önceden edindiğimiz bilgileri tekrarlama ve aktif olarak örneklerle deneyimleme fırsatı buldum. Örnekler konuyu tam olarak açıklaması açısından önemli bir araçtı. Her şey için teşekkürler..."

– Hakan Yalçın, Üretim Planlama Sorumlusu, PAŞABAHÇE

 

 

BAŞA DÖN

 

Elektronik Ekipman Üreticilerinden Yorumlar

 

"Özellikle planlama uzman ve mühendislerinin kesinlikle faydasını göreceği ve yeni başlayan mühendislere/uzmanlara çok pratik detayların yoğun bir şekilde akılda kalacak, örnek ve çalışmalarla sunulduğu bir eğitim..."

– Berkay Kılıçkıran, Planlama Mühendisi, ABB ELEKTRİK

"Eğitim içeriğinde de değinildiği üzere, günümüzde bir firmanın büyüklüğünün en temel göstergelerinden biri ve piramidin en üstündeki olgu, o firmanın yapmış olduğu doğruya en yakın talep planlama ile doğru orantılıdır. Bu bağlamda verilen eğitim "Doğruya En Yakın" talep planı yapma konusunda yeterli bilgiyi vermiştir..."

– Erkan Güzel, Tedarik Zinciri Şefi, FOXCONN TR

"Firmalarda yaşanan planlama problemlerine daha geniş bir açıdan bakmayı sağladığını düşünüyorum. Bu eğitimden sonra problemin adını daha doğru kavrayarak çözüme ilerlenebilir."

– Önder Eken, Üretim Planlama Sorumlusu, ESİS ENERJİ

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme konulu içeriği dolu dolu ve zevkli bir eğitimle karşılaştım. Özellikle optimizasyon ve detay çizelgeleme konularında katma değer sağlayabilecek değerli bilgiler edindim. Bu güzel eğitim için teşekkür ediyorum..."

– Sena Çetin, Planlama Mühendisi, İSBAK

"İşletmemizde yeniliklere açık ve optimizasyon çalışmaları yapsak da dışarıdan gelen ve uygulanabilirliğini karşılıklı konuşarak istişare yaptığımız bir eğitimdi. Ufkumuzu genişlettiğimiz ve "Evet bunu biz de yapabiliriz" dedirttiğiniz için teşekkür ederiz..."

– Buket Berber, Üretim Planlama Şefi, MAVİLİ ELEKTRONİK

“Genel anlamda, insanın kafasında ışıklar yakan bir eğitim oldu benim için. Her bir kısmında firmamda yaşadığım sıkıntıları ve nasıl yaklaşımda bulunacağımı gördüm…”

– Yalçın Kayacan, Üretim Planlama Md. Yard., ENTES ELEKTRONİK

"Üniversitede bu tarz dersleri alırken, neden böyle eğlenceli ve katılımcı olmayı sağlamıyorlar dedirten eğitim."

– Burcu Akar, Satın Alma Sorumlusu, EEC BİNA KONTROL SİSTEMLERİ

 

BAŞA DÖN

 

Gıda Üreticilerinden Yorumlar

 

"Üretim planlama ve çizelgelemeyi tüm yönleri ile ele alarak planlama ufkumuzu biraz daha genişlettiği için İlker Bey’e teşekkürler."

– Mehmet Umut Taş, Üretim Planlama Mühendisi, ŞÖLEN ÇİKOLATA

"Üretim planlamada görevli tüm arkadaşların katılmasını tavsiye ederim. Gerçekten ufkunuz genişliyor."

– Sevilay Demircan, İleri İşlem Fab. Koor. Asst., BANVİT

"İki günü çok faydalı geçirdim. Talep Planlama konusunda eksiklerimi giderip verilere ve grafikleri farklı bakış açısıyla bakmayı öğrendim. Kendi satış datalarıma öğrendiklerimi uygulayıp analiz etmek için sabırsızlanıyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkürler..."

– Gözde Yolcu, Satış Operasyon Planlama Mühendisi, LEZİTA (ABALIOĞLU)

"Oldukça faydalı, dopdolu bir içeriye sahipti. Emeğinize sağlık. Teşekkürler..."

– Havva Tezcan, Planlama Müdürü, Haribo Şekerleme

"Talep Planlama ve S&OP süreçleri hakkında almış olduğumuz detaylı eğitim ile kurum içi uygulamalarımızın oldukça iyileşeceğine inanmaktayım. Eğitim kapsamı oldukça verimliydi. Ayrıca eğitmen yetkinliği ve sunum oldukça keyifliydi. Teşekkür ederiz..."

– Buket Yıldırım, İletişim Merkezi Müdürü, BARİLLA

“Üretim planlama ve stok yönetiminde başarılı olmak için Talep Tahmin Teknikleri olmazsa olmaz bir eğitimdir…”

– Emre Yılmaz, Üretim Planlama ve Talep Planlama Müd., DELLA GIDA

“Etkin Talep Planlama sistematiği oluşturmaya yardımcı olacak fikirler ve uygulamalar konusunda bilgi veren bir program. Hem teorik hem de pratikte yaşanabilecekler konusunda bilgilendiğim bir eğitim oldu. S&OP süreci ile bu kısmın nasıl entegre çalışması gerektiği konusunda farkındalık edindim…”

– Ayşe Oruç, S&OP Yöneticisi, HERO BABY

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme, planlama süreçleri için teknik kaynak oluşturacak etkin bir eğitim..."

– Çetin Kılıç, Üretim Planlama Sorumlusu, BEREKET DÖNER

"Planlama için genel bakış açısına sahip olmak, biz ne yapıyoruz, ne yapmalıyız sorusunun cevabını almak için faydalı bir eğitim..."

– İpek Taşkın, Planlama Sorumlusu, BAYDÖNER

"Üretim planlama departmanlarında çalışanların bilgilerini tazeleyebileceği, farklı örnekler ile bakış açılarını değiştirebileceği yararlı bir eğitim. Özellikle diğer departmanların planlama ve çizelgelemenin önemini kavramaları konusunda yardımcı bir eğitim."

– Hatice Düzgün, Üretim Planlama Sorumlusu, PENGUEN GIDA

"Katılımcının öğrenme hızına/şekline uygun, özenle tasarlanmış bir eğitim... Teşekkürler..."

– Volkan Cılga, Genel Müdür, CAKES & BAKES (TAV HOLDING)

"Katılmış olduğum bu eğitim Planlama & Çizelgeleme konularına karşı farklı bir bakış açısı kazanmamı sağladı. Özellikle örneklemeler ile yapılan anlatım, konunun çok daha iyi algılanması açısından çok iyiydi. Teşekkürler..."

– Hakan Haskan, Üretim Planlama Sorumlusu, BTA CATERING (TAV HOLDİNG)

Planlama daima gelişimde olan bir şeydir. Bu eğitim ile işimde ve düşüncelerimde daha da ileriye gidebileceğimi düşünüyorum. Belirli zaman aralığında eğitimlerin alınması, bilgilerin paylaşılması çok güzeldir. Eğitime göre İlker Bey’e teşekkürler, gelecek eğitimlerde görüşmek ümidi ile.

– Samir Hamidov, Planlama Şöbə Müdiri, ULDUZ ŞOKOLAD (AZERBAYCAN)

"Firmaların üretimde karşılaşabilecekleri problemlere karşı alabilecekleri önlemlerle ilgili, geçmiş deneyimlerden ve bilimsel metotlardan faydalanabilecekleri iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum..."

– Cengiz Önder, İşletme Müdürü, KILIÇ DENİZ

 

BAŞA DÖN

 

Hızlı Tüketim'den (FMCG) Yorumlar

 

“Öncelikle eğitimcinin konu ile ilgili bilgi birikiminin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Akılcı ve yön gösteren bir eğitim. Kişisel gelişim ve kuruma katma-değer anlamında değer yaratabileceğini düşünüyorum…”

– Tuşe Sınav, Satın Alma Uzmanı, IMPERIAL TOBACCO

"Katılımcının öğrenme hızına/şekline uygun, özenle tasarlanmış bir eğitim... Teşekkürler..."

– Volkan Cılga, Genel Müdür, CAKES & BAKES (TAV HOLDING)

"Planlama bölümünde görev alan arkadaşların kesinlikle katılması gereken çok faydalı bir eğitim. Seminer boyunca çalıştığınız şirkette iyileştirilmesi gereken alanları görüyorsunuz. Son derste yapılan uygulamalar ile üç günlük eğitimi pekiştiriyorsunuz..."

– Filiz Esen Kılıç, Planlama, ARSAN KİMYA (ULTRA COMPACT)

"Üretim Planlama ve Çizelgeleme ile ilgili olarak tüm teorik bilgilerin baştan sona anlatıldığı ve bu noktalar içerisinde kendi sürecimizde önemli olan noktaların farkındalığını artıran bir eğitim oldu. Bu anlamda kritik noktalara eğilip süreçlerimizi daha iyi seviyeye getirmek için yol açmış oldu."

– Arif Cez, Tedarik Zinciri Müdürü, İPEK KAĞIT (SOLO, SELPAK)

 

“Eğitim, işletmemizi değerlendirmek açısından farklı bir bakış açısıyla bakmamızı sağlıyor. Verilen örnekler uygulanabilir, gerçekçi ve ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış. 3 gün içerisinde planlama genel olarak çok güzel özetlenmiş. Üniversitede aldığımız eğitimleri hatırlatmak ve uygulatmak konusunda da bize yol gösteriyor. Teşekkürler…”

– Burcu Dağdelen, Planlama Mühendisi, LİDERSAN (CONFY, BABYLOOK)

"Son derece yalın ve ufuk açıcı bu eğitim için Optimum Planlama'ya teşekkür ederim. Hem kişisel gelişimimi hem de performansımı artıracak..."

– Burak Şentürk, Satın Alma ve Talep Planlama Yöneticisi, ARTSANA

 

BAŞA DÖN

 

Hizmet Sektöründen Yorumlar

 

"Eğitim içeriği oldukça yoğun ve ağır olmasına rağmen, eğitim paketinin içeriği ve eğitimcinin akıcı, örnekleyici anlatımıyla oldukça verimli bir eğitim olmuştur. Eğitimden beklentilerimin çok çok üzerinde verim aldığımı düşünmekteyim..." 

– Deniz Atadere, Ekip Tahsis & Plan. Şefi, GÖZEN AIR

"Üretim planlama fonksiyonunun üretim çevresindeki yeri gayet açık ve basit bir şekilde ortaya kondu. Bu tür işlerde çalışan / çalışacaklar için önünü gösteren, beklentilerini ortaya koyan iyi hazırlanmış ve dakik bir eğitim oldu. Teşekkürler."

– Selçuk Mengüverdi, Uzman, KARACADAĞ KALKINMA AJANSI

"Talep Planlama alanının günümüz şartları altında birçok farklı sektördeki kurumların ihtiyaç duyduğu, önümüzdeki dönemde de bu ihtiyacın giderek artacağı bir alan olduğunu düşünüyorum. Optimum Planlama eğitimi ile planlamanın geniş dünyasına girerek ufkunuzu geliştirebilirsiniz..."

– Salih Bedir, Ticari Pazarlama Uzmanı, AVEA

"Özellikle üretim ve perakende sektörleri için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hizmet sektöründe ise talep planlama anlamında yeni bakış açıları sağladığını ve bu anlamda katkısı olduğunu düşünüyorum."

– Göze Oyal, Satış Geliştirme ve Planlama - Departman Müdürü, TTNET

 

BAŞA DÖN

 

İnşaat, Yapı ve Gereçleri Üreticilerinden Yorumlar

 

“Eğitim öncesinde bu kadar tatminkar bir eğitim alacağımızı düşünmemiştim; çizelgeleme ile ilgili tüm unsurların yerli yerinde anlatıldığı bu eğitim özellikle Detay Çizelgeleme sürecini gözden geçirmek isteyen kurumların planlamacılarına ve belirlenmiş ise Bilgi Teknolojisi proje ekibine mutlaka sağlanmalı ve bu sayede gelişim projelerini daha sağlıklı ele alacakları bir ortam oluşturulmalı kanaatindeyim…”

– Mustafa Altan, Üretim Planlama ve Kontrol Müdürü, ECZACIBAŞI ARTEMA

“Planlama ve çizelgeleme konularıyla ilgilenen orta ve üst kademe yöneticileri hedef alan güncel tekniklerin öğrenilmesi ve firmalarda uygulanan yöntemlerin bu bilgiler ışığında yeniden gözden geçirilmesi için faydalı bir yol gösterici niteliğinde bir eğitimdir…”

– Yunus Emre Durkaya, Üretim Planlama Uzmanı, E.C.A.

“Planlama ekibimizin Detay Çizelgeleme sürecinin teorik kısmını güzel örneklerler pekiştirmesine desteğiniz için teşekkür ederiz…”

– Hasan Çolak, Mamul ve Üretim Malzemeleri, Planlama Müdürü

“Mevcut durum değerlendirmesi için son derece faydalı, geleceğe ışık tutan bir eğitim. Teşekkürler…”

– Elif Saka, Planlama Uzmanı, SİKA YAPI KİMYASALLARI

"Üretim planlama konularıyla ilgili başlangıç düzeyinde öngörülere ve bilgiye sahip bir mühendis olarak; benim için çok yararlı bir eğitim olduğunu söylemek istiyorum. Kavramların sunuluşu, birbirine bağlantısı, kurgusu hem temel seviyede hem ileri düzeyde katılımcıların tatmin olabileceği nitelikteydi. Edindiğim bilgilerin kısa vadede çalıştığım kuruma, uzun vadede iş hayatıma ve kariyerime katkıda bulunacağını düşünüyorum. Teşekkürler." 

– Orçun Çakır, Planlama Mühendisi, GÜNAK İNŞAAT

"Her şirketin ihtiyacı olduğunu düşündüğüm bir eğitim, şirketler gelecek planlamasını doğru bir şekilde yapabilmek için bünyesinde çalıştırdığı personelin bilincini bu yönde geliştirmesi gerekiyor, herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim."

– Mahmut Kürşat Bozkurt, Üretim Planlama & Kontrol Sorumlusu, İSTON

"Oldukça verimli olmanın yanında bilinen ve bilindiği sanılan birçok verinin doğru bir şekilde aktarılması açısından önemli bir eğitim. Mutlaka alınması gereken bir eğitim. Bir zorunluluk halinde yaygınlaşması ve küresel rekabet ortamında daha iyisi için irdelenmesi çok iyi olacaktır..."

– Burak Mustafa Sarı, Planlama Ekip Yöneticisi, OERLIKON

“Çoğu kurumda planlama kişilere ve inisiyatiflerine göre yapılsa da aslında karlılığı ve profesyonelliği artırmak için önem verilmesi gereken bir alandır. Bunun için de böyle bir eğitimin alınması zaruridir…”

– Özge Cesur, Dış Satın Alma Sorumlusu, ASKAYNAK

"Bu eğitimin planlama ile ilgili güncel yaklaşımları/teknikleri takip etmek, farklı yöntemleri uygulayabilmek açısından faydalı olduğuna/olacağına inanıyorum..."

– Bengi Yılmaz Çondur, Lojistik Planlama Yöneticisi, DECEUNINCK

"Planlama konusunda ne kadar az bilgiye sahip olduğumu ancak bu eğitimi aldıktan sonra anlayabildim. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim..."

– Erman Ayvaz, Yön. Kur. Üyesi, KALE PRES

"Üretim planlama yönetici ve sorumlu her kişinin ufkunu genişletebilecek, gerek sunum tekniği ve gerek içerdiği konular ile herkese tavsiye edebileceğim bir deneyim oldu. Teşekkürler..."

– Özlem Yılmaz, Planlama Şefi, DİZAYN GRUP

"Üretimde çalışan insanların bu eğitime katılmaları gerektiğini düşünüyorum. En azından neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını görebilirler."

– Özgür Köse, Üretim ve Bakım Şefi, KALEKİM

"Sınırsız rekabet ortamında, sınırlı kaynaklarınızı şirketinizin öncelikleri ve hedefleri doğrultusunda optimum şekilde kullanmak için size yeni bir bakış açıları ve yeni ufuklar kazandırıyor. Elinizdeki imkanların/kaynakların daha verimli kullanımı için katılmanızı tavsiye ederim..."

– Barış Bakar, Planlama Sorumlusu, ÇİMSTONE

 

BAŞA DÖN

 

Kimya ve Kimyasal Madde Üreticilerinden Yorumlar

 

"Rekabetin günbegün arttığı her sektörde, taleplerin planlamasının ne kadar önemli olduğunu ve bunun için kullanılabilecek bir çok tekniğin olduğunu bu kadar güzel ve yalın bir dille anlatılabilecek bir eğitim için İlker Güçlü'ye teşekkür ederim."

– Ali Cem Çatak, Koordinatör, TÜPRAŞ

"Günümüz koşullarında, verimlilik konularının önem kazanması ile karşılaşılan planlama kaynaklı problemlere çok daha bilimsel ve uygulanabilir çözümlerin ortaya konulabileceğinin gösterildiği Genel Planlama ve Detay Çizelgeleme eğitimleri için İlker Bey'e çok teşekkür ediyorum. Gayet faydalı ve etkili bir eğitim oldu..."

– Haydar İnan, Tekstil Direktörü, AKSA AKRİLİK

"Üretim Planlama konusunda aldığım ilk eğitimdi. Temel kavramlardan başlayarak, planlama problemleri, tanımları, çözüm metotları ve algoritmalar konusunda değerli bilgiler edindim. Çözüm teknikleri ile ilgili bilgiler interaktif bir şekilde işlendiği için büyük zevk aldım. Eğitim içeriği ile ilgili olumlu bulduğum diğer bir nokta matematiksel modellemenin anlatılmasıydı..."

– Turan Tanrıverdi, Üretim Planlama Mühendisi, DOWAKSA

"Planlama ufkunu açan, mevcut planlamaya farklı bir bakış açısı getirerek doğru sandığımız yöntemlerin eksik taraflarını da düşünmemize neden olan çok güzel bir eğitim. Sadece planlama ile uğraşan değil, işletmelerde çalışan her yöneticiye hitap eden bir içeriği var."

– Ahmet Uyanık, Planlama Şefi, MATEL HAMMADDE

"Üretim ile ilgili görev yapan kişilerin işlerini kolaylaştıracak temel bilgi ve uygulamalar sayesinde daha verimli olarak üretim planlamalarını sağlayacak bir eğitim..."

– Özge Pırnal, Sorumlu Müdür, MAVİ KİMYA

"Katılmış olduğum Genel Planlama & Çizelgeleme eğitiminde üç gün süresince çok şey öğrendim. Bence her üretim & planlama departmanında çalışan arkadaşımın katılması gereken faydalı bir eğitim oldu. İlker Bey'e desteklerinden ötürü teşekkür ederim..."

– Ahu Özkul, Üretim Planlama Sorumlusu, SODA SANAYİ

"Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi ile planlamaya dair teorik bilgiler ayrıntılı örneklerle sunulluyor. Planlama kavramıyla yeni tanışan herkes için çok iyi bir başlangıç. Teşekkürler..."

– İrem Dağlı, Planlama Elemanı, TOROS TARIM

“Mevcut durum değerlendirmesi için son derece faydalı, geleceğe ışık tutan bir eğitim. Teşekkürler…”

– Elif Saka, Planlama Uzmanı, SİKA YAPI KİMYASALLARI

"Eğitimin benim için çok faydası olmuştur. Eğitimi alırken işime uyarlayacak çok şey olduğunu fark ettim. Belli aralıklarla bu eğitimin alınması gerektiğine inanıyorum..."

– Özgür Görpeoğlu, Master Planner, CLARIANT

“Basit ve anlaşılır olarak başlayıp sonrasında detaylandırıldığı için akılda kalıcı ve kolay öğrenilir şekilde sunum yapılıyor. Aynı zamanda katılımcının konuya katılımı da usta bir şekilde sağlanıyor. Görsellik ve içerik açısından sıkılmadan takip edebildim. İstatistiksel hesaplamaların detayları açısından bana çok katkı sağladı. Programa gelmeden önceki amacım mevcut işimi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabileceğim yetiyi kazanmaktı. Eğitimden sonra bunun gerçekleştiğini düşünüyorum. Her şey için İlker Bey’e çok teşekkür ediyorum…”

– Elif Tersakan, Demand & Inventory Planner, ARCHROMATURKEY

“Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitiminin konuyla ilgili temel bilgi alma ve konuya daha geniş bir bakış açısıyla yaklaşma amacıyla faydalı olduğunu düşünüyorum. Kurumsal veya bireysel olarak alındığında yararlı olacağını düşünüyorum...”

– Gizem Halil, Malzeme Planlama Sorumlusu, DALAN KİMYA

“Üretim planlama ile ilgili genel çerçevenin çizilmesi, başlıca önemli başlıkların görülmesi açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kurum olarak “planlama” anlamında hangi noktaların eksik, hangi noktaların iyileştirilebilir olduğunu net olarak görmemize fayda sağladı. Ayrıca konuların güncel örneklerle desteklenmesi olaya somut bir bakış açısı ile yaklaşabilmemi sağladı. Sürecin kısıtlı olması sebebiyle fazla detaylı olamasa da genel anlamda kafamdaki resmi netleştirmemi sağladı. Katılımcılarla etkin iletişimi için İlker Hoca’ya teşekkür ederim…”

– Çağıl Acar, Planlama Mühendisi, KAYALAR KİMYA

"Yoğun ama ufkumu açan bir eğitim oldu. Şu ana kadar üretim planlama değil talep planlama yapan birisi olarak üretim planlamanın detaylarını görmüş oldum."

– F. Tülin Özçetin Eliaçık, Tedarik Zinciri ve Müşteri Hizmetleri Şefi, ORGANİK KİMYA

"İçeriği, planlamada ve farklı departmanlarda çalışan herkese hitap edebilen, örnek ve uygulamalar ile anlaşılabilirliği artırılan, zaman yönetiminin çok iyi yapıldığı oldukça faydalı bir eğitim. Eğitimde büyük emekleri geçen İlker Bey’e teşekkürler."

– Elçin Dümen, Üretim Planlama Müdürü, EUROTEC

"Planlama ve çizelgelemenin metodolojisini bilerek planlama ve çizelgeleme yapmak, şirketlerin optimum faydaya ulaşmasını hızlandıracaktır. Bu açıdan bakıldığında eğitim çok faydalı olacaktır. Bu eğitimde ayrıca mevcut problemlere değişik açılardan bakma konusunda da fikir sahibi olunabilir..."

– Mehmet Burak Akdoğan, Planlama Yöneticisi, EGE KİMYA

"Her gün uğraştığımız ve yüksek oranda mesaimizi dolduran bu kavramları teorik olarak görmek ve anlamak gerçekten ufuk açıcı. Eğitimin bir çok noktasında "Biz buna benzer bir şey, zaten yapıyoruz aslında" deseniz de o yöntemi baştan keşfetmek için harcadığımız süreye değmiyor. Eğitimcimize (hocamıza) teşekkür ediyorum..."

– Berkan Bayar, Üretim Şefi, İBAVALRESA

"Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir eğitim. Katılımlarda planlama yapan kişilerin yanı sıra yönetim kısmının da kesinlikle katılması gerektiğini düşünüyorum çünkü eğitim içerisinde şirkette yapılan hataları ve yapılması gereken geliştirmeleri fark ediyorsunuz. Bunların düzelebilmesi için yönetimin bu konular hakkında bilgi sahibi olması işleri hızlandırır. Eğitimde anlatılanların hepsinin her firma için faydalı olması beklenemez ama kesinlikle bir çok faydalı bilgi çıkmaktadır..."

– Fırat Nişancı, Planlama Mühendisi, GİZEM FRİT

"Firmanızda planlama yoksa, ilk iş eğitimle başlayabilirsiniz..."

– Mustafa Demirbaş, Reaktör Şefi, POLİYA POLİESTER

 

BAŞA DÖN

 

İlaç Üreticilerinden Yorumlar

 

"Rekabetin arttığı günümüz şartlarında iyi planlama yapabilmenin de önemi giderek artmaktadır. Bunun en büyük etkilerini zamanında tedarik, doğru terminlerine ve minimum stok yönetimi vb. konularda görmekteyiz. Bu nedenledir ki bu alandaki değişim ve gelişimleri takip etmek, iyi bir planlama yapabilmek için mutlaka gerekmektedir..."

– Aylin Erpak Kurtcu, Üretim Planlama Müdürü, ABDİ İBRAHİM İLAÇ

"Değişik sektörlerden katılımcılarla birlikte, farklı bakış açılarından ve uygulama yöntemlerinden bahsetmek ve burada tartışmak çok zevkliydi. Kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi, kurumumuza (işimize) nasıl ve ne kadar bir artı sağlayabileceğimizi düşünme fırsatı verdi."

– İbrahim Kaykaf, Planlama Şefi, SANTA FARMA

"Bu eğitim işimi nasıl ve ne kadar yaptığımı, hangi yöntemle yaptığımı fark etmemi, büyük resmi görmemi sağladı. Kendimi sınamama fırsat tanıdı..."

– Miraç Kurtoğlu, Üretim Planlama Şefi, ALİ RAİF İLAÇ

“Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi benim için verimli oldu. Birkaç kitap okuyarak bu bilgileri daha da güçlendirmeyi planlıyorum. Tüm bilgileri tam olarak benimsedikten sonra şirketimizde uygulamayı düşünüyorum. Benim için beklediğimden daha iyi bir eğitim oldu. Sayın İlker Güçlü’ye teşekkürlerimi iletiyorum…”

– Teymur Allahverdiyev, Satınalma ve Planlama Yurtdışı Sor., WORLD MEDICINE

"Bilinen bilgilerle birlikte üzerine daha fazla değer eklenebilecek bir eğitimdir. Bir süreç içerisinde bilinmeyen daha doğrusu göze batmayan ancak çok önemli noktalara etki eden bilgiler bulunmaktadır..."

– Burcu Özdemir, Üretim Planlama Uzmanı, DEVA HOLDİNG

"İlker Bey'in konulara olan hakimiyeti, yüksek samimiyet düzeyi ile keyifli ve faydalı bir eğitim süreci geçirdim..."

– Çağdaş Cihan Dursun, LOJİSTİK VE PLANLAMA UZMANI, POLİFARMA İLAÇ

 

BAŞA DÖN

 

Makine, Ekipman, Kablo Üreticilerinden Yorumlar

 

"Planlama bilgi artırma ve firmamdaki çalışmalarıma katkı sağlamak maksatlı katıldığım eğitimden yararlandığımı ifade etmek isterim. Kazanımlarımla optimum çalışma sarf edip zaman yönetimimi ve veri analizleri ile kararlarımı daha sağlıklı yapabileceğimi görmekteyim. Çalışmalarımı temel prensipler ve teknolojik desteklerle neticelendirebileceğimi gördüm. Teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim..."

– Ömer Ekmekçi, Planlama Baş Mühendisi, METEKSAN SAVUNMA

"Görmüş olduğum eğitim gayet verimliydi. İşini ciddiye alan kurumlara ilgili eğitimi almalarını tavsiye ederim. Firmanın üretimini veya sunacağı hizmeti şekillendirmesi konusunda talebi önceden tahmin edebilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum."

– Ararad Küçükoğlu, Sistem Satışları Şefi, ALARKO-CARRIER

"Eğitimden sonra işletmemizde detay çizelgeleme uygulamalarına başladık. Bu programı daha etkin bir planlama yapma hedefi olan tüm işletmelere öneriyorum..."

– Özer Özgür Yılmaz, Üretim ve Planlama Müdürü, BOSCH REXROTH

"Tecrübesi ne olursa olsun, her planlamacının katıldığında mutlaka öğrenebileceği ve faydalanabileceği içeriği olan bir eğitim. Teşekkür ederiz..."

– Ömer Karademir, Üretim Yönetim Şefi, BEST TRAFO

"Bu kadar kapsamlı bir eğitimi, kısa sürede ve çok verimli bir şekilde tamamladık. Eğitimde teorik anlatımın yanında, pratik uygulamaların da sunulmasının, eğitimin verimliliğini olumlu bir şekilde artırdığını düşünmekteyim. Eğitim dokümanlarının ve eğitim ortamının da özenli bir şekilde hazırlanmış olması olumlu düşüncelerimin pekişmesinde rol oynamıştır."

– Aykut Aşık, Kesici-Vidalı Takımlar Şefi, MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ

"Daha önce benzer konulu bir eğitimi farklı bir eğitim kurumundan iki gün süre dahilinde almıştım. Ancak çok fazla sözel bir eğitim olup örnek ve uygulamadan yoksundu. Bu eğitimin en büyük artısı, güncel planlama tekniklerini içermesi ve yapılan etkin ve faydalı uygulama çalışmaları oldu. Eğitim ortamında her türlü ihtiyacın düşünülmüş olması ve sunulan hizmet de gerçekten kusursuz..."

– Beril Özkır, Tedarik Zinciri - Üretim Planlama Mühendisi, TÜRK DEMİRDÖKÜM

"Öncelikle vermiş olduğunuz eğitim için teşekkür ederim. Bu eğitim sayesinde planlama konusunda daha profesyonel bilgi sahibi olduk, farklı bakış açıları ve çözümlerle şirketimize gidiyor olacağım. Belirli şirketlerde şirket sorununu çözmeye yönelik eğitimlerin de şirketlerin sorunlarını çözecek doğrultuda başarılı olacağını düşünüyorum..."

– Hakan Karaman, Planlama Mühendisi, OSCHATZ

"Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi özellikle Üretim Planlama departmanı çalışanları ve kariyer hedefinde planlama olanların katılabileceği kapsamlı bir eğitim niteliğindeydi. Bu güzel ortam ve faydalı bilgileri bize sağladığı için Sayın İlker Güçlü Bey'e teşekkür ederim."

– Oğuz Demirkıran, Üretim Planlama Sorumlusu, EKOMAK KOMPRESÖR

"Katılmış olduğum bu eğitimi özellikle benim gibi teknik üniversite mezunu olmayan arkadaşlara tavsiye ediyorum. Planlama ve çizelgeleme detayı isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Her şey için teşekkür ederim..."

– Aytekin Gürsel, Planlama Sorumlusu, SİLTER

"Sunum ve dokümantasyon çok başarılı idi. Eğitimin zaman yönetimi, anlatım, konuya hakimiyet, katılımcıların problemlerine inerek eğitimin pekiştirilmesi başarılı. Son derece profesyonel ve başarılı buldum. İş hayatımda faydalı olacağına inanıyorum. Ayrıca matematiğe yatkın/meraklı iseniz, çok da keyifli bir eğitim..." 

– Vehbi Barkın Sunay, Planlama Müdürü, TUZLA GEMİ ENDÜSTRİSİ

"Üretim planlama konularında farklı yaklaşım metotları geliştirmemize yardımcı olacak faydalı bir eğitim oldu..."

– Mehmet Gülsoy, İmalat Şefi, ISISAN

"Özellikle planlama departmanına yeni başlayan arkadaşlar için öneriyorum. Planlamanın sınırlarını üç gün kapsamında görebilirsiniz. Kurumlar sadece planlamacılarını değil üretim ve satış departmanlarını dahil etmeli..."

– Atalay Narin, Planlama Mühendisi, GÜHRİNG

"Bu programın reklamının daha aktif yapılarak KOBİ ölçekli ve büyük ölçekli firmalardan yoğun katılım olmasını dileriz. Gerekli olduğunu ve işletmelerin verim amacı olan "para" kazanmasını sağlayacak bu eğitimin önemini anlatmalıyız."

– Uğur Çalışkan, İmalat Müdürü, SMS Sanayi Malzemeleri

“Üretim Planlama teknikleriyle ilgili somut, uygulamalı örneklerin yer alması eğitimi interaktif hale getirerek daha faydalı bir düzeye ulaştırmış, planlamanın fonksiyonlarına genel bir çerçeveden bakma ve aslında planlamanın iş dünyasında olmazsa olmaz bir parça olduğunu görme fırsatını buldum. Bu faydalı eğitim için teşekkürler Optimum Planlama…”

– Zeynep Salı, Planlama Sorumlusu, GESBEY

“Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi sonrasında planlamanın işletmelere nasıl katkıda bulunduğu konusunda ve bu işin ciddiyetle yapılması halinde işletmelere eşsiz bir rekabet gücü getireceğini gördük. İlker Bey’e vermiş olduğu bu dolu dolu eğitimden dolayı teşekkür ederiz…”

– Ömer Afacan, Yönetici, AFACAN MAKİNE

“Eğitimin kurumum adına ve kendi kişisel gelişimim açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle eğitimin interaktif olarak, çeşitli örnek ve problem çözümleri ile yapılması hem eğitimi eğlenceli hem de anlaşılır bir hale getiriyor…”

– Murat Varol, Üretim Planlama Şefi, FEMSAN

"Planlamaya ilgi duyan, planlama ile ilgili işler yapan kişilerin, ne durumda olursa olsunlar ceplerine bir şeyi ekleyebilecekleri, arkadaş ortamında sohbet edercesine samimi bir eğitim ortamında bulunmaktan keyif alacaksınız..."

– Erhan Yıldız, Planlama Sorumlusu, AEMOT

"Üretim Planlama ve Çizelgeleme; yaptığınız işte karşılaştığınız problemlere mantık silsilesi içinde rakamsal verilerle yol almanızı sağlayıp birçok alternatifi gözden geçirmenizi olanak veren, tüm planlama ekibinin katılması gereken faydalı bir eğitim. Öyle ki, eğitim sonundaki ilk iş gününü sabırsızlıkla beklediğimi söyleyebilirim. Katmış olduğu değerli bilgilerinden ötürü Sayın İlker Bey’e teşekkür ederim..."

– Onur Polat, Üretim Planlama Sorumlusu, EKOSİNERJİ

"Amacı planlamaya genel bir bakış olan, firma içerisinde veya kendi kişisel gelişimi için yeni bir şeyler uygulamak veya geçmişte öğrenilenleri hatırlamak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Bilgisi olan bir insan ile bir saat sohbet etmek size bazen farklı fikirler doğurabiliyorsa, yeni fikirler uygulamak veya bulmak için üç gün çok da az değildir..."

– Cevher Doğan, Planlama Sorumlusu, EB REBOSIO

“Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme başlığı altında almış olduğum eğitimin bana kısa sürede farklı bakış açılarını geliştirebilme yöntemleri hakkında detaylı olarak katkı sağladığı kanaatindeyim…”

– Ahmet Dunay, Üretim Planlama Sorumlusu, TEKİMSAN

"Eğitimi yeni gelişen, KOBİ sayılabilecek bir firma çalışanı olarak değerlendirmek gerekirse, beklediğimden fazlasını aldım. Öncelikle yeni gelişen firmalarda eksik olan ya da yapılması istenen fakat iskelet sistemin nasıl olması gerektiğini ve üretim yaparken özelden genele devam etmesi gereken sürecin nasıl olması gerektiğine dair bilgileri bu kadar akıcı ve ilgili olarak katılımcılara aktarabilen, sordukça öğrenebildiğimiz, bilgilerin gizlenmediği harika bir eğitimdi..."

– Kübra Özçelik, Üretim ve Kalite Yöneticisi, SEKMAN MAKİNA

"Bir endüstri mühendisi olarak, teoride görülen bütün konuların pratikte uygulama alanlarının nasıl olabileceğini ve planlamanın can alıcı noktalarını keşfetmemi sağladı..."

– Duygu Güner, Üretim Planlama ve Kontrol, AYDÖKÜM MAKİNA

"Eğitim akıcı ve yararlıydı. Teşekkürler..."

– Serkan Başaran, Üretim Teknikeri, CORNING

"Günümüz rekabet koşulları göz önüne alındığında kalite, karlılık, verimlilik şartlarının sağlanması açısından planlama olmazsa olmazların içerisindedir. Bu bağlamda kurumların genel planlama süreçlerini anlayıp hayata geçirebilmeleri adına çok yararlı bir eğitimdir..."

– Erkan Yüksel, Planlama Müdürü, BAŞOĞLU KABLO

"Firmamızda edindiğim pratik bilgileri akademik bir temele oturtmak ve Üretim Planlama sistematiğini öğrenmek için katıldığım bu eğitimde beklediğimden daha fazlasını aldım. Teşekkürler..." 

– Selman Ünlü, Üretim Planlama, SAHRA KABLO

"Detay Çizelgeleme konusunda bu eğitimden daha kapsamlı ve daha faydalı bir eğitim olduğunu zannetmiyorum. Eğitim başlangıcından sonuna kadar dolu dolu ve çok kapsamlı bir şekilde planlanmış. Emeği geçen herkese teşekkürler."

– Emre Güner, Üretim Planlama Uzmanı, 2M KABLO

"İyi, doğru ve zamanında planlama yapmak için katılınması gereken bir eğitim. Hedefleri doğrultusunda doğru ilerlemek ve daha iyisini yakalamak adına katkı sağlamakla beraber ufukları genişleten ve daha ilerisini hızlı hesaplamak için güzel bir eğitim. Teşekkür ederiz..."

– Sedef Aykut, Üretim Planlama, ÇAĞATAY KABLO

"Eğitim içeriğindeki konular çok detaylı olmasına rağmen konu anlatımında yapılan örneklerle bilgi sahibi olduk. İşletmemizde kullanılmayan ya da bilinçli olarak yapılmayan S&OP ve gruplamalı planlama yaklaşımı kullanımını uygulamaya almamız firma vizyonumuz için yeni ufuklar yaratabilir. Akıcı ve anlaşılır eğitimimiz için teşekkür ederim..."

– Murat Arslan, Teknik Müdür, ARSLAN MAKİNE

“Katılmış olduğum 3 gün ile sınırlı olan Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi sayesinde birimler arası koordinasyonun çok önemli olduğu temel hatları öğrenip Talep Planlama’dan başlayan sürecin önemli olan bütün noktalarına değindik. Kişisel iş hayatım açısından çok verimli oldu. Herkesin katılmasını mutlaka tavsiye eder, teşekkürlerimi sunarım…”

– Yaman Vardar, Üretim Planlama Müdürü, ÇETİNKAYA PANO

"Katıldığım Detay Çizelgeleme eğitimi çok yararlı oldu, planlama bölümünde çalışanların alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum, pratik örneklere ve vaka analizlerine daha çok zaman ayrılması eğitimden alınacak yararın artmasına yardımcı olabilir..."

– Gökhan Manav, Üretim Planlama Müdürü, KLİMASAN

"Bu eğitimde çeşitli üretim hatlarının optimize edilmesi ile ilgili kullanılan algoritmik yaklaşımları gördük. Bunların tek tek kullanılmasıyla, bir arada kullanılması ile ilgili örnekler yaptık. Amacım, çizelgeleme ve optimizasyonuyla ilgili literatürde hangi uygulamaların olduğunu öğrenmekti, eğitim bunu fazlasıyla verdi..."

– M. Bora Aksöz, Merkezi Planlama Sorumlusu, TAVSAN

 

BAŞA DÖN

 

Metal ve Metalürji Üreticilerinden Yorumlar

 

"Üretim planlamada çalışan tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Eminim eğitimden sonra planlama faaliyetlerinizi yeniden gözden geçireceksiniz..."

– Murat Perçem, Yazılım Mühendisi, İSDEMİR

"Üretim planlama konusunda bakmış olduğum odak noktası ile ilgili düşüncelerimde değişiklik oldu. Eğitim sırasında büyük fotoğrafa bakabilmeyi güzel örneklerle öğrendim. En fazla ilgimi S&OP süreci çekti. Rekabetin arttığı iş dünyasında, çok fazla önemin verilmesini düşünüyorum..."

– Alper Tunga İspirli, Üretim Planlama Ve Sevkiyat Mühendisi, TOSÇELİK

"Eğitim bünyesinde gerek üretim planlama, gerekse satış organizasyon planlamanın yararına olabilecek faydalı bilgiler bulunduğu görüşündeyim. Katılımcının üretim planlamaya olan bakış açısını geliştirme konusunda son derece yetkin bir eğitimdir. Memnun kaldım..."

– Ayşe Oran, Üretim Planlama Mühendisi, ÇOLAKOĞLU METALURJİ

"Bu eğitimi kurumumuzda uygulamaya geçirebildiğimiz takdirde geleceğin planlamasının minimum hatayla yapılmasını sağlayabileceğiz. Tüm fonksiyonların her ay katılımıyla ve ortak bir mutabakatla şirketin geleceğine yön verebileceğiz ve bunu yaparken önümüzdeki riskleri ve fırsatları daha iyi ve net görebileceğiz. Klasik bütçeleme yerine Satış ve Operasyon Planlama tekniği kullanarak değişimlerin daha çabuk farkına varıp önlemleri ona göre alabileceğimiz düşüncesindeyim..."

– Mustafa Aydın, Planlama ve Lojistik Grup Müdürü, HASÇELİK

"Stratejik planlama ve optimizasyona dair güzel ve faydalı bir eğitim oldu. Firmamız adına kullanılabilecek ve geliştirilebilecek gönderimizi SOP sistemi vasıtasıyla daha ölçülebilir ve gözlemleyebilir hale getirebileceğimizi inanıyorum. Teşekkür ederim..."

– Aslı Demiryontan, İhracat Bölge Müdürü, MEGA METAL

"Zengin içeriği, etkili anlatım teknikleri, gelişmiş eğitim araçları ve dokümanlarıyla, Üretim Planlama ve Çizelgeleme konusunda ufkumuzun gelişmesine büyük katkı sağlayan Sn. İlker Güçlü'nün başarılarının devamını dilerim..."

– Oğuz Güler, Lojistik Yöneticisi, ÖZTÜRKLER METAL

"Çizelgelemenin tüm detaylarının anlatıldığı, uygulamaya yönelik pratik çözümler sunan bir eğitim. Planlama ile ilgilenen herkes için çok faydalı olacağını düşünmekteyim. Çalıştığım firma ve kendim için bu bilgilere sahip olmamızı sağladığınız için çok teşekkürler..."

– Ayşin Ambarkütük, Planlama Mühendisi, AKMETAL METALÜRJİ

 

BAŞA DÖN

 

Mobilya, Ağaç Ürünleri ve Kağıt Üreticilerinden Yorumlar

 

"Uzun bir geçmişe sahip olmasına rağmen S&OP süreçlerinin Türkiye'de bilinirliği ve kullanımı çok eski değil. Özellikle yerli kurumsal firmaların bu konuda farkındalığı artmaktadır. Böyle bir ihtiyacın karşısında İlker Bey düzenlemiş ve vermiş olduğu S&OP eğitimi ile sürece tüm noktalarında değinmektedir. İki gün içerisinde bu süreç hakkında hiç fikri olmayan ya da deneyimi olan tüm katılımcıların keyif alabileceği bir sunum gerçekleştirmektedir..."

– Barış Çelik, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, KASTAMONU ENTEGRE

"Artan rekabet koşullarında kısıtlı kaynakların doğru kullanılmasının ve yönetilmesinin önemini ortaya koyan çok önemli bir eğitim..."

– Ersen Gazel, Planlama Müdürü, SAMET KALIP

"Planlama süreçlerinin işletmelerde etkin uygulanması açısından çok verimli bir eğitim oldu. Teşekkür ederiz..."

– İlhan Yılmaz, Tedarik Zinciri Müdürü, ÇİLEK MOBİLYA

"Planlama ve çizelgeleme konusunda, yenilikçi fikirler ve örneklemeler ile genel manada doyurucu bir eğitim oldu. Teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında mevcutta uyguladığımız planlama bilgilerine, yeni bilgiler ile hem firmamıza hem de ülkemize destek katacağımızı düşünüyorum."

– Erol Okçu, Planlama & Hammadde Depo Müdürü, KİLİM MOBİLYA

"Üretim yapan her firmadan, üretimini değerlendirmesini, eleştirmesini, geliştirmesini yapabileceği yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğer rakiplerimizden bir adım öne geçmek istiyorsanız kesinlikle katılmalısınız. Farklı firma ve farklı kişilerin de katılımıyla ufkunuzu ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir eğitim. İlker Bey'e aktardığı bilgi ve deneyimlerinden dolayı çok teşekkürler. Tekrar görüşmek dileğimle..."

– Gökçem Vatansever Can, Üretim ve Malzeme Planlama Mühendisi, ALFEMO

"Aslında anlatılan modellerin birçoğunu iş hayatımızda kullanıyoruz. Fakat farkında olmadan ve sistematik olarak değil. Bu tarz bir eğitimle farkındalığı ve sistematik çalışmanın nasıl olacağını öğrenmiş oluyoruz. Kesinlikle faydalı bir eğitim olduğu kanısındayım..."

– İsmail H. Yuca, Yatak Üretim, İSTİKBAL MOBİLYA

"Şahsım ve kurumum adına çok verimli bir eğitim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim. Aldığımız eğitimin uygulamadan olumlu sonuçlar çıkaracağını düşünüyorum. Bu eğitim kesinlikle iş yaşantımızda, işleyişimizde farkındalık yaratacaktır. İlker Bey'e değerli anlatımlarından ve bilgi birikimlerini paylaşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum..."

– Hasan Yaman, Satış ve Pazarlama Müdürü, RENGARENK MOBİLYA

“Türkiye’deki mobilya sektörünün ileri seviyelere gelmesinde planlamanın önemi çok büyük olmasından dolayı, her yöneticinin ve planlamacının katılması gerektiğini düşünmekteyim…”

– Recep Arslan, Üretim Planlama, FAMILY GROUP

"Üretim Planlama ve Çizelgeleme ile ilgili olarak tüm teorik bilgilerin baştan sona anlatıldığı ve bu noktalar içerisinde kendi sürecimizde önemli olan noktaların farkındalığını artıran bir eğitim oldu. Bu anlamda kritik noktalara eğilip süreçlerimizi daha iyi seviyeye getirmek için yol açmış oldu."

– Arif Cez, Tedarik Zinciri Müdürü, İPEK KAĞIT

"Üretim planlamayı bir bütün olarak görebilmeyi sağlayıp yapılabilecek çalışmalar ile süreçleri iyileştirmek için katılımcılara fayda sağlayacak güzel bir eğitim..."

– Çisem Şaşmaz, Üretim Planlama Mühendisi, LİLA KAĞIT

 

BAŞA DÖN

 

OEM ve Yan Sanayi Üreticilerinden Yorumlar

 

"Üretim planlamanın yapıtaşları olan konuların işlendiği bir eğitim programıdır. Üretim planlama üzerine çalışan insanlar için çalışma hayatının rutinliğinden kurtulup farklı bakış açısı ve ihtiyaç duyulan sistematiği veren bir eğitimdir. Ayrıca Endüstri Mühendisleri için de öğrenciyken kıymeti bilinmeyen konuların, bu eğitim sayesinde mevcut tecrübelerini ekleyerek kullanıp farklı bakış açılarını yakalayabilmelerini sağlayacaktır..."

– Kürşat Tuğkan Bayramlı, Üretim Planlama & Kontrol Mühendisi, OTOKAR

“Şirket süreçlerinin işleyişi, doğru planlaması, uygulanması ve kontrol edilmesi adına çok doğru bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendi şirketimin süreçlerin birçoğunu hali hazırda yapıyor olmasından gurur duydum. İyileştirilebilecek alanları saptamamda çok yardımcı oldu. Teşekkürler!...”

– Ferit Arda Kurtkale, Otomobil Planlama Uzmanı, HONDA TÜRKİYE

"Endüstri Mühendisliği eğitimi dahilinde aldığımız istatistik derslerini iş yaşamında canlı örneklere dahil etme noktasında sıkıntılar yaşanabilir. Talep Planlama & Satış Tahmin Teknikleri eğitimi tam da bu boşluğu doldurmaya yöneliktir. Sektör örnekleri ile resmi sade haliyle önümüzde sermiştir. Katılmanızı ve vakit ayırmanızı tavsiye ederim..."

– Nurgün Özgündüz, Yedek Parça Stok Kontrol Uzmanı, NİSSAN OTOMOTİV

"Artı bir değer kattığını düşünüyorum."

– Aydın Sezer, Üretim Planlama, HYUNDAI-ASSAN

"Özellikle planlama açısından eksik olduğumuz Türkiye Sanayisinde bu gibi eğitimlerin yaygınlaştırılması ve eğitimde belirtilen tekniklerin iş hayatından kullanılması çok önemlidir. Almış olduğumuz bu bilgilendirmenin şirketimizin ERP süreçlerinin yapılandırılmasında girdi olarak kullanacağız..."

– Adnan Yazıcı, Kabin/Fabrika Direktörü, HİSARLAR MAKİNA

"Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitiminin, kurumun içinde yapılması gereken eksik çalışmalar ve performansımızı artırabilmek için alabileceğimiz aksiyonlar konusunda farkındalığımın artmasında önemli bir katkı sağladığına inanıyorum..."

– Büşra Dudoğlu, Üretim Planlama Yöneticisi, ANADOLU MOTOR

"Üretim planları yapmak ve çizelge oluşturmak, bir çok kısıtı ve farklı amaçları göz önünde bulundurmasından dolayı oldukça zor ve zaman harcamanız gereken konular. Ortaya çıkan her yeni kısıt bu problemi daha da zorlaştırıyor. En az zamanda, tüm kısıtları dikkate alan, amaca uygun en iyi çizelgeleri ve planları oluşturmak; hangi noktada hangi yöntemleri kullanmanız gerektiğini bilmekle mümkündür. Almış olduğum bu çizelgeleme eğitiminin farklı yöntemleri ortaya koyma ve farklı bakış açıları kazandırmada çok faydalı olduğunu söyleyebilirim." 

– Hürdoğan Güneş, Üretim Planlama Mühendisi, BRİSA

"Amaç ve araçların birbirini desteklediği bir eğitim. İlker Bey'i tebrik ederim..."

– Sencer Uluhan Ünal, ÜPK Uzmanı, TAI TUSAŞ

"S&OP eğitimi araştırırken referanslarınızdan da yola çıkarak sizi seçmiş olmaktan memnuniyet duyduğum iletmek isterim. Organizasyon değişikliği ile gelişen departman değişikliği durumumuz için ilgili konular hakkında bilgi edindik ve uygulamak için sabırsızlanıyoruz. Elinize, emeğinize, bilginize sağlık. Bir sonraki eğitimde görüşmek dileğiyle…"

– Aybüke Kaya, Satış Yöneticisi, PFW Havacılık

"Planlama, tüm üretim sürecinin gidişatının belirlendiği bir iştir. Bu işi hem uzun vade hem de kısa vade bakarak yapmak gerekiyorki riskleri önceden görüp aksiyon alalım ve üretime en verimli hali ile yansıtalım. Bu eğitim bize uzun vadeden başlayarak en kısa vadeye kadar bu işin sistematiğine öğretti. Bizim dinamiklerimizi dikkate alarak bu sistematiği nasıl şirkete yansıtacağımızı tartışarak da bize uygulama yolunu gösterdi. Anlaşılırlık, açıklık ve örnekler ile yapılan bu eğitimin çok yararlı olacağı kanaatindeyim..."

– Deniz Yalçın, PKW Üretim Müdürü, ZF LEMFÖRDER

"Planlama konusunda farklı bakış açısı kazandıran bir eğitim oldu. Planlama konusunda kendini geliştirmek isteyenlere faydalı olacaktır..."

– Sercan Ferhat Yılmaz, Üretim Planlama Uzmanı, CMS JANT SANAYİ

"Sürekli gelişen ve değişen bir firma olmak için ve her zaman daha iyisini yapmak için bu eğitimleri ihtiyaç vardır. Amaç, anlatılan bilgileri firmamıza uygun bir şekilde uyarlamak ve uygulanmasını sağlamaktır. Planlama bölümü olarak resme daha büyük açıdan bakmamıza yardımcı olmuştur. Teşekkürler..."

– Emel Öder, Planlama Müdürü, JANTSA

"Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi beklentimi karşılayan, farklı bakış açısı kazandıran bir eğitim oldu. Firmada yaptığımız uygulamalardaki gözden kaçan ufak detayların hatırlanmasında, firmadaki genel işleyişin kavranmasında, farklı algoritmaların ve ek programların rutin işlerimizde sağlayabilecekleri kolaylıkların ve güvenilirliğin farkındalığına varmış oldum. Eğitim ortamı ve İlker Beyin iyi anlatımı, bol örnekleri benim için çok faydalı oldu. Bu faydalı ve akıcı eğitimi ilgili herkese öneririm. Teşekkürler..."

– Dilara Bostancı, Malzeme Planlama Mühendisi, SCATTOLINI

"Planlamanın her seviyesini açıklamalı ve örnekli olarak anlatan güzel bir eğitim. Özellikle planlamada yeni olan kişilerin ufkunu açabilecek karşılıklı diyaloğu iyi olan bir eğitim. Teşekkürler..."

– Alpaslan Göker Erol, Akü Planlama Sorumlusu, YİĞİT AKÜ

"Üretim planlama ile ilgili daha önce de eğitim programlarına katıldım. Planlama ile ilgili problemlerime işyerinde uygulamaya dönük faydası olmadı. Bu eğitimde aldığım bilgilerin pratikte uygulanabileceğine, bundan sonraki planlama işimde kolaylıklar getireceğine inanıyorum."

– Hakan Gök, Üretim Planlama & Satın Alma Müdürü, ESAN AKÜ

"Üretim planlama konusunda klasik ve yenilikçi yaklaşımları özetleyen, anlatımı örneklemelerle destekleyen güzel bir eğitim. Kurumsal planlama sürecimizi iyileştirmemizde yol gösterici olacağına inanıyorum..."

– Serdar Soyöz, Operasyon Müdürü, GATES POWERTRAIN

"Bu eğitim, planlamanın hayatın akışındaki yeri ve öneminin anlaşılması, iş hayatında sermayenin daha fazla kazanması ve biz planlamacıların yaptıkları işten haz almasını ve bunu yönetime aktarabilmesi yolunda atılmış önemli bir adımdır."

– Hayrettin Özfidan, Üretim Planlama Şefi, TRAKYA OTOCAM

"Planlama, üretimin, satışın, lojistiğin, vs. içinde bulunduğu her sektörde yer bulan bir alan olduğundan herhangi bir meslekten olup planlama ile ilgili çalışan herkesin faydalanabileceği çok verimli, ayrıntılı ve hayata geçirebilir bilgiler sunan başarılı bir eğitimdi. Bu nedenle kendi adıma teşekkür ederim..."

– Dilek Yılmaz, Malzeme Planlama Mühendisi, OPET FUCHS

“Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimini üretim planlama ve malzeme planlama görevlerini yürüten tüm çalışanlara tavsiye ederim…”

– Mesut Ekiciler, Stok Planlama, ROBERT BOSCH BURSA

“Katıldığım Üretimde Genel Planlama & Çizelgeleme eğitimi boyunca değerli eğitimcimiz İlker Bey’in konuya hakimiyeti görsel sunumlarının üst düzeyde olması ve beklentilerimiz açısından son güne kadar doyurucu olması benim için çok önemliydi. Tüm bunlar ve eğitimin bana kattığı bilgi için kendisine teşekkür ederim…”

– Cenk Demirdöven, Planlama Lojistik Sorumlusu, TİRSAN KARDAN

"Planlama ve Çizelgeleme konularında günlük işlerin yoğunluğundan gözden kaçırılan detayların ve genel resmin görülmesi açısından, ayrıca geleneksel yaklaşım yanında yenilikçi yaklaşım ve matematiksel modeller ile Planlama ve Çizelgeleme konularının ele alınması noktasında farkındalık oluşturan faydalı ve keyifli bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Ömer Faruk Altuntaş, Oracle Uygulama Uzmanı, KIRAÇA HOLDİNG

"Çoğu işletmenin istediği üretimde verimlilik kavramını net şekilde ifade etmektedir. Üretimde çizelgelemenin nasıl yapılması gerektiği, nelere dikkat edilmesi, önemli örnek sorularla ve güçlü ifadelerle belirtilmiştir. Üniversite eğitiminde üzerinde durulmayan önemli konular bu eğitimde tamamlanmaktadır. Teşekkürler..."

– Arife Arabacıoğlu, Planlama Şefi, KIRPART

"Eğitimin ana amacı olan çizelgeleme kısmında işletmemizde uygulayabileceğiniz matematiksel çizelgelemeler konusunda başarılı bir eğitimdi. Tesislerin ve hizmetin kalitesi beklentimin çok üzerindeydi."

– Kaan Erdil, Tedarik Kontrolörü, SAFKAR

“Sadece çalıştığımız şirkette değil, hayatın genelinde uygulanabilecek bir eğitimdir…”

– Mehmet Kırbaşoğlu, Planlama Formeni, BEKAERT

"Genellikle şirketler bu tarz danışmanlık hizmetlerini ek maliyet olarak gördüğü için bırakın başvurmayı kapıdan bile sokmak istemezler. Fakat hem bakış açısı geliştirmek hem de işi yapan çalışanlardaki cevherleri tetiklemek için oldukça faydalı olacağı kanısındayım..."

– Serkan Avcı, Planlama Mühendisi, MAYSAN MANDO

"Eğitimde işlenen konular şirket içerisinde günlük yaşantımızla kesinlikle birebir özdeşleşmektedir. Bu eğitime katılarak gözden kaçırdığım, unuttuğum tüm detayları tekrar güncel tutmamı sağladığınız için size teşekkür ediyorum..."

– Özgür Acep, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, T.K.G. OTOMOTİV

“Planlama ve üretim planlama basit gibi görünen bir o kadar da beyin hırpalayan bir meslektir. Bir firmanın beynidir aslında. Satın almadan tutun ki sevkiyata kadar geçen sürenin en iyi kullanılmasını organize eden işleyiştir. Bu eğitim öncesi böyle bir düşüncem yoktu ve çok basit düşünüyordum. Ama eğitim sonrası bir takımın koçu ve yönlendiricisi olduğunuzu hissedeceksiniz…”

– Yılmaz Güzel, Üretim Planlama Şefi, VEP TEKNİK

“Benim ve kurumum için başarılı ve faydalı bir eğitim oldu. Firmamızda üretim, üretim planlama ve üretim çizelgeleme konularında uygulanabilir çözüm yolları öğrendik. Eğitim keyifliydi…”

– Özge Şeyda Kaşıkçı, Üretim Planlama Sorumlusu, RAPRO KİMYA

"Üretimin genel planlama ve tedarik zincirinın bu yönünü geniş bir bakış açısı altında ele almakta son derece verimli bir eğitimdi. Bu eğitimden sonra diğer detaylı eğitimleri de almak faydalı olacaktır. Süresi ve örnekleri ile son derece interaktifti. Teşekkürler..."

– Özge Gökten, Üretim Planlama Mühendisi, GKN DRIVELINE

"Eğitimde katılımların ve örneklemelerin fazla olması eğitimin daha anlaşılır olmasını sağlıyor ve eğitim sırasında firmanızda yapacağınız değişimleri karar verip neler yapacağınızı belirleyebiliyorsunuz. Firmanızda planlama üzerine çalışmalar yapacaksanız veya zaten olan çalışmalara yenilikler yapacaksınız bu eğitimi tavsiye ediyorum..."

– Merve Sebahat Kaya, Üretim Planlama Sorumlusu, GEMA OIL

"Üretimde Genel Planlama Çizelgeleme eğitimi, firmalara mevcut durumda planlama olarak bulundukları konumları belirlemede, varsa eksik yanlarının tespit edilmesi ve farklı bakış açılarını kazanılmasında, Yeni başlayanlar için temel bir planlama rotası oluşturulmasında oldukça etkili bir eğitim. Eğitimcinin, eğitim süresince dinamik ve üretken olması, problemlerimiz için çözüm bulmada oldukça yardımcı olmaktadır..."

– Gözde Öngelen, PLANLAMA SORUMLUSU, ERKALIP

"Burada geçirdiğimiz 3 günde ne kadar çok şeyi bilmediğimizin ve önümüzde yapmak için ne kadar çok işimiz olduğunun farkına varmış olduk. Bu kısa sürede böyle bir aydınlanma için teşekkürler..."

– Ahmet Kaya, Yarı Mamul Üretim Yön., HSS OTOMOTİV & LASTİK

"Üretim Planlaması ve Çizelgelenmesi konusunda ufkumu genişleten yeni yöntemler öğrendim. Faydalı bir eğitim aldığımı düşünüyorum..."

– Haydar Karakoç, İmalat Sorumlusu, ARIKAN KRİKO

"Üretimde yaşadığımız sıkıntılardan dolayı eğitim arayışına başladım. İnternette bu eğitimi bulduğumda katılmaya karar verdim. Şu anda problemlerin neden kaynaklandığını daha net görebiliyorum. Siparişin alınmasından sevkine kadarki aşamada problem yaşıyorsanız çözümü net bulmanız için ideal bir eğitim. Teşekkürler..."

– Birgül Karaman Vargez, Planlama Müdürü, İLERİ MEKANİK

"Hayatınızın ve çalışma yaşamınızın her anında karşılaşacağınız tüm planlama problemlerini çözmede ufkunuzu genişletmek ve daha doğruyu görmek isterseniz muhakkak eğitimden faydalanın..."

– Hamit Alkan, Planlama Amiri, FİL FİLTRE

“Firma bünyesinde görmediğimizi ya da fark edemediğimiz aksaklıkları görme şansı buldum. Bakış açımı değiştirdiğini ve faydalı olduğunu düşünüyorum…”

– Mustafa Kuşçu, Kalite Sistem Yöneticisi, KOÇERSAN MAKİNE

"Planlama işinin temellerinden başlayıp bilimsel ve matematiksel yöntemler ile farklı bir bakış açısı yaratan, standart algıyı değiştirmenize yardımcı olan tamamlayıcı bir eğitim. Mühendislerin keyif alacağı teorinin pratiğe dönüştüğü bir eğitim..."

– Sinan Yücel, Üretim Müdürü, COPRECI

"Planlama Yöneticisi/Mühendisi olarak çalışan, planlama konusunda kendini geliştirmek isteyen kişilerin planlama modülleri hakkında bilgi sahibi olacağı, genel hatlarıyla çizelgeleme/ algoritma mantığını kavrayabilecekleri, eğitim tesis/hizmet olarak çok memnun kalacakları bir eğitim olduğunu düşünüyorum."

– Ertuğrul Şimşir, Planlama Sorumlusu, FARPLAS

"Üniversitede çok teorik olarak anlatılan neredeyse her konunun temelleriyle birlikte 3 günlük bir eğitime özetlenmiş olması çok faydalı oldu. Özellikle slaytlar ilgiyi toparlıyor. Endüstri Mühendisliği lisansı almamış planlamacılar için özellikle faydalı olacağına inanıyorum..."

– Merve Saygısever, Üretim Planlama Şefi, NSK GROUP (ROTA)

"Katılmış olduğum Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi, yaptığım işe farklı açılardan bakmamı sağladı. Gerçekleştirmesi güç ama sonuçları bir o kadar fayda sağlayacak çizelgelemenin üretim planlamadaki önemini fark etmiş oldum. Tüm işletmelerde her kademeden planlama departmanında çalışan kişilerin bu eğitime katılması gerektiğini düşünüyorum. İlker Bey'in güçlü anlatımı ile doğru bilinen yanlışların yok olacağını, gelişime yönelik atılmış güzel bir adım olacağını düşünüyorum..."

– Pelin Gülalan, Planlama Mühendisi, VLE ELEKTRONİK

"Süregelen uygulamaların temellerinin ne olduklarını, doğru ya da yanlış kullanılıp kullanılmadıklarını, hangi tekniklerin hangi "iş" için en uygun olduğunu tüm sadeliği ile gözler önüne seren bir eğitim. Sunulan materyal ve yöntemler ile eski alışkanlıkları hepten değiştirebilir ya da ufak değişikliklerle daha yararlı hale getirebilirsiniz..."

– Çağrı Barut, Satınalma / Malzeme Dispozisyon, VIBRACOUSTIC CV AIR SPRINGS

"Endüstri mühendisi olmamama rağmen sanıyorum matematiği sevdiğimden eğitimin eğlenceli ve faydalı geçtiğini düşünüyorum. Yapacağım ilk iş eğitimde öğrendiklerimin kendi şirketimde uygulanabilirliğini yapmaya çalışmak olacaktır. Bu bağlamda İlker Bey'e vermiş olduğu eğitimden dolayı teşekkür ederim... "

– Meryem Çınar, Üretim Planlama ve Kontrol Elemanı, TEKNO KAUÇUK

"Üretimde genel planlamada çizelgelemenin önem ve mantığını en iyi örneklemelerle sunan eğitim programı..."

– Ersoy Çağlı, Üretim Planlama Yöneticisi, SERTPLAS OTO YANSANAYİ

"Matematiksel modelleme yaparak detaylı çizelgelemede özellikle algoritma kurulması konusunda şirketimiz için faydalı bilgiler edindik..."

– Nagihan Kuru, ÜRETİM PLANLAMA MÜHENDİSİ, BİRİNCİ OTOMOTİV

"Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme eğitimi boyunca bireysel katma değerin çalıştığım kuruma yansıtmayı umuyorum. Kariyer hedeflerime rota olacağını düşündüğüm bir eğitimdi..."

– Didem Alişan Şahbaz, Lojistik-Planlama, DURDEN PLASTİK

"Ülkemizde ekonomi ile ilgili çok çalışmalar yapılıyor, özellikle satış kaynaklı olarak. Ancak bunların belli bir plan dahilinde olmadığı çok aşikar. Satışın talep kanadını göz önüne alarak ve bunu da planlı yapılabilmesi amacıyla daha çok yol kat etmemiz gerekiyor. İşte bu eğitimin bu yola çıkmak isteyen herkese geleceği daha net planlamak adına çok faydalar sağlayacağına inanıyorum. Teşekkürlerimle..."

– Kadir Yağız Yoltaş, Özel Satışlar Dept., BSH EV ALETLERİ

"Üretimde genel planlama ve çizelgeleme eğitimi, planlamaya olan bakış açımızı ve ufkumuzu genişletecek düzeyde bir eğitimdi. Planlama işi ile uğraşanların kesinlikle katılması gereken bir eğitim. Sn. İlker Güçlü’ye teşekkürler…"

– Dursun Küçükaydın, Planlama ve Lojistik Yöneticisi, AKPLAS PLASTİK

"Programın üretim planlama bölümüne artı katkı yaptığı ve potansiyeli daha iyi kullanma tekniklerini gösterdiğini düşünüyorum. Böylelikle asıl amaç olan maliyeti azaltıp karı artırmada katkı sağladığını ve gerekli olduğu kanaatindeyim..."

– Selçuk Mete Apaydın, Üretim Planlama, TEKKAN PLASTİK

 

BAŞA DÖN

 

Perakendecilerden Yorumlar

 

"Kapsamlı, iyi hazırlanmış bir içerikle geçen keyifli bir eğitimdi. İşimize, süreçlerimize katkısının büyük olacağına inanıyorum. Çok teşekkürler..."

– Mustafa Berk, Tedarik Zinciri Planlama Grup Müdürü, MİGROS

"Son derece faydalı ve dolu bir içerik ile hazırlanmış bir eğitimdi. Tüm beklentilerimi karşıladı. Pratikte kullanabileceğimiz bilgi ve uygulamalar ile doluydu. Çok teşekkürler...."

– Sabiha Tunç, Stratejik Tedarik Direktörü, ZORLUTEKS

"Eğitimin Talep Planlama konusunda tüm konuları kapsadığını, tüm önemli noktaları öğretebildiğini belirtmek isterim. Faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum..."

– Hafure Özer Demirci, Yurtiçi Tedarik Zinciri Müdürü, LC WAIKIKI

"Merhabalar, gereksiz detaylara girmeden konunun temelinde ve özünde kalarak boğmadan akıcı bir dilde vizyoner bir eğitimdi. Şirketimizde var olan ve şu ana kadar denediğimiz sistemleri nasıl iyileştirmemiz gerektiğini ve de süreçlerimize nasıl katkıda bulunacagimızı sağlayan etkin ve verimli bir eğitimdi..."

– Hasan Basri Kara, Talep Planlama Yöneticisi, FLORMAR

“Gereksiz detaylara girmeden konunun özü ve önemli noktaları üzerinde duran bir eğitim. Uygulamalı örneklerle pekiştirilmesini ise oldukça faydalı buldum...”

– Ayşe Selen Özkan, Ürün Tedarik Şefi, PAŞABAHÇE MAĞAZALARI

"Firmada talep planlama ihtiyacı doğduğu başlangıç döneminde, sağlam bir temel oluşturmak açısından katılınması gereken bir eğitim."

– Simay Antep, Ürün Müdürü, PENTİ

“Hedefiniz lider şirket olmak ise farklı bakış açısı olan Optimum Planlama eğitimlerini almalısınız…”

Pınar Yıldız Öztürk, Talep Planlama ve Satış Destek Sorumlusu, NAKO İPLİK 

 

BAŞA DÖN

 

Tekstil, Hazır Giyim & Ev Tekstili Üreticilerinden Yorumlar

 

"Eğitimin bilgilendirme ve detay konusunda son derece tatmin edici olduğunu düşünüyorum. Benim beklentilerimi karşılamış durumdadır. Plan ve sunum olarak katılımcıları sıkmadan Öğreten bir eğitim oluşturulmuştur..."

– Hakan Konuşkan, Tedarik Zinciri Direktörü, YÜNSA

"Vermiş olduğu eğitimden dolayı öncelikle İlker Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Üretim sektöründe çok önemli bir nokta olan, ancak profesyonel düzeyde çok kullanılamayan planlama ile ilgili, her sektörden katılımcının işine yarayacak çok güzel bir eğitim olmuş..."

– Seda Göksu Karakaş, Üretim Planlama Sorumlusu, BAHARİYE MENSUCAT

"Bu kadar teknik bir eğitimi sıkılmadan çok keyifle işledik. Konular gerçeğe yakın ve ilgi uyandırıcı bir anlatımdaydı. Çok teşekkürler..."

– Pınar Turan, Planlama Müdür Yardımcısı, CROSS JEANS (ŞIK MAKAS)

"Teorik bilgilerden bağımsız olarak yaptığınız işin, doğru yanlarını görmekle beraber hangi noktalarda eksiklerin ve geliştirilmeye açık yönlerin olduğunun farkına varmanızı sağlayan etkili bir eğitim olduğunu söyleyebilirim. Her mevkide, tüm üretim ve hammadde planlama ile satış/pazarlama çalışanlarının katılmasını tavsiye ederim. Ertesi gün kesinlikle yapılabilecek bir şeyler çıkacak..."

– Burak Erkun, Üretim Planlama Müdürü, PENTİ

“Gündelik işlerinizde uygulayabileceğiniz, varsayım ve ön yargıları bir kenara bırakabileceğiniz, kendinize olan güveni artırabileceğiniz bir planlama eğitimi istiyorsanız, doğru adrestesiniz…”

– Talip Demircioğlu, Tedarik Zinciri Yöneticisi, KARDEM TEKSTİL

"Genel olarak Üretim Planlama ve Kontrol fonksiyonlarının bir işletme içerisinde hangi kademelere yer aldığı ve hangi aşamalardan başlayarak planlanması gerektiği konularında bilgi sahibi olacağımız ve bu bilgileri işletmede uygulayabileceğimiz faydalı bir eğitim. Genel olduğu kadar aynı zamanda detay bazda da işletmelerde karşılaşabileceğimiz problemlerin çözümü için önemli bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum. Herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim."

– Derya Canbolat, Süreç Geliştirme Uzmanı, VAKKO

"Şirketlerde üretim planlama kapsamında neler yapılabileceğini özetleyen ve planlamacının ufkunu açan güzel bir eğitim oldu. Hocamız önümüze çeşitli teknikler sundu, bunların arasından sektöre ve kurum yapısına en uygun olanlarını seçmek bize kalıyor. Teşekkürler..."

– Özlem R. Savaş, Üretim Planlama Mühendisi, BESA

"Üniversitedeki bilgilerle, işletmede kazanılan tecrübeleri harmanlayan güzel bir eğitim programı."

– Önder Devrim Aydın, Üretim Kontrol Lideri, YÜNSA

"Bu eğitim sayesinde şirketiniz içerisinde planlama adına yapılabilecek tüm faaliyetleri ana hatlarıyla görüp kendi yaptığınız uygulamalardaki eksikler ile ilgili de fikir sahibi olabilir ve işlerinizi daha da detaylandırabilirsiniz..."

– Berna Kulaç, Ürün Planlama Sorumlusu, BR MAĞAZACILIK

"Hızlı, Özet, Faydalı, Danışmanlık Hizmeti Gibi…"

– Bayram Keten, Kurucu Ortak, KETEN TEKSTİL

"Eğitimler süresince verilen bilgiler çok doğru ve yeterli idi. Eksik kalmış bilgilendirme olmadı. İlker Bey'in konuya olan hakimiyeti ve verdiği örnekler, uygulamalar kapsamı artırdı. Çok faydalı ve geliştirici bir 6 gün geçirdik. Teşekkürler..."

– Çiğdem Büyükbaşaran, Üretim Planlama Mühendisi, AK-TOPS TEKSTİL

"İlk eğitim başladığında bilgimin fazla olduğunu, benim de birçok şey katacağımı düşünmüştüm, fakat eğitim bittiğinde çok eksiğim olduğunun ve neler öğrendiğimin farkına vardım. Anlatım, süreç, kapsam olarak gayet iyi bir eğitim programı."

– Hakan Goca, Planlama Müdürü, ATK TEKSTİL

“Herkesin gelip alması gereken bir eğitim. Bana çok şey kattığını düşünüyorum…”

– Bilal Adanır, Üretim Planlama Sorumlusu, MAINETTI ASKI SANAYİ

"Planlamanızda eksiklikleriniz ve optimum planlama için atladığınız noktaları hayal edebilirsiniz (şirketle bağdaştırabilirsiniz. Eğer karma bir şirketiniz varsa, hangi bölümler için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair ışık tutuyor..."

– Neşe Gültekin, Planlama Şefi, BOYTEKS TEKSTİL

"Yaptığımız işlere daha farklı bir gözle bakmayı sağlıyor. İş akışınızla ilgili hangi değişiklikleri yapabileceğimizi sorguluyoruz..."

– Ülkü Taşdemir, Üretim Planlama Mühendisi, ORMO YÜN İPLIK

"İlk günden son güne kadar planlama teknikleri ile ilgili İlker Güçlü sayesinde dolu dolu bilgiler edindik. Programı şiddetle tavsiye eder ve faydalarına görebileceğinizi söyleyebilirim. Bu programa katılmaktan memnuniyet duydum. Teşekkürler..."

– Mert Karadeniz, ASELBE TEKSTİL

"Planlamayla ilgili bir şeyler yapmaya çalışıp matematiğini oluşturamayanlar için çok yararlı bir eğitim. Kurumsallaşma yolunda bir şirkette olması gereken her şey ayrıntılandırılmış..."

– Serkan Coşkun, İmalat Yöneticisi, PARTU

 

BAŞA DÖN

 

Tıbbi Cihaz ve Malzeme Üreticilerinden Yorumlar

 

“Yaptığım işle ilgili eksiklerimi tamamlamak açısından çok verimli bir eğitim oldu. Alışılmış klasik planlama dışında daha güncel tekniklerle planlama yapmak isteyen tüm kurum ve kişilere tavsiye ediyorum…”

– Berna Kara, Üretim Planlama Sorumlusu, ALVIMEDICA

"Eğitime katılırken amacım bilgilerimi güncellemekti, bunu gerçekleştirmiş oldum. Farklı sektörlerde yaşananlar nelerdir, bunları da katılımcılarla paylaşmaktı. Anlatım akıcı, keyifli bir eğitim ve tabii ki faydalı. Sadece Planlama departmanlarının değil, farklı departmanların da katılması gereken bir eğitimdir."

– Aytül Özer, Planlama Yöneticisi, BIÇAKCILAR

"Planlama sürecini anlamak, kavramak ve bakış açınızın hangi noktada olduğunu görmek için güzel, yenilikçi ve keyifli bir eğitim programı..."

– Barış Ulukaya, Üretim Planlama Mühendisi, MAQUET-GETINGE GROUP

"İş hayatına yeni atılmış ve idari işlerde çalışmak isteyen kişiler için sektörü tanımak ve işleyişi bilmek adına çok yararlı bir eğitim. Bunun dışında tecrübeli insanların da katılıp kendi şirketlerindeki geleneksel düzeni gözden geçirip yenilemelerine olanak sağlayacak bir eğitim olduğunu düşünüyorum..." 

– Veli Şahin, Üretim Planlama Asistanı, RTA LABORATUVARLARI

"Günümüz teknolojisinde saniyelerin değil, saliselerin bile çok önem taşıdığı bir dönemde, üretimin planlanması için gerekli faktörlerin bu kadar detaylı olabileceğinin bu eğitime katılmadan önce bilinemeyeceğini düşünüyorum. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim." 

– Sami Alagöz, Üretim Sorumlusu, HAYAT TIBBİ ALETLER

"Esasen planlama hakkında hiçbir bilgi ve tecrübeye sahip değildim. Aldığım eğitim sayesinde planlama ve çizelgeleme hakkında detaylı bilgiye sahibim. Bu bilgiler doğrultusunda kariyer hayatımda olumlu gelişmeler olacağının bilincindeyim. Destek ve yardımlarını esirgemeyen Sayın İlker Güçlü'ye teşekkürlerimi sunuyorum..."

– Olgun Alptekin, Planlama Uzmanı, BİMED Teknik Aletler

 

BAŞA DÖN

 

 

Bireysel Katılımcılardan Yorumlar

 

"Kapsamlı, verimli bir eğitim olarak düşünüyorum. Planlama konusunda nokta atışların vurgulandığını ve bu düşüncelerin uygulandığı zaman daha verimli planlama yapılacağına inanıyorum. İlker Bey'e vermiş olduğu eğitimden dolayı teşekkür ederiz..."

– Gülizar Ayçiçek, Üretim Planlama, BİREYSEL KATILIM

"Kariyerinin başında olan endüstri mühendislerinin veya planlama ile ilgili her profesyonelin katılmasında fayda var. Kurumlarınızda planlamaya dair eksik noktaları veya gözden geçirilmesi gerekli süreçleri görmenizi sağlıyor. Özellikle kariyerinin başında olan meslektaşlarıma katılmalarını öneririm..."

– Ramazan Akçay, BİREYSEL KATILIM

"Endüstri Mühendisliği derslerinde okutulan önemli bazı bilgilerin tekrarını sağlayan ve bu bilgilerin iş ortamında nasıl uygulanacağından bahseden, uygulamalı ve oldukça faydalı bir eğitim olduğuna inanıyor, özellikle üretim planlama alanında kariyer yapmayı düşünen kişilerin alması gerektiğini düşünüyorum."

– Yusuf Bilinç Kevinç, Endüstri Mühendisi, BİREYSEL KATILIM

"Bireysel olarak katıldığım bu eğitim bir üretim mühendisi olarak bakış açımı değiştirdi. Planlama mühendisi olarak katılanların ise kendilerini daha çok geliştireceğine inanıyorum. Herkese tavsiye ederim. Teşekkürler..."

– Gökay Erüstündağ, Üretim Mühendisi, BİREYSEL KATILIM

"Planlama konusunda bakış açımı tamamen değiştirdi. Öncelikle işin daha disiplinli ve düzenli yapılması gerektiğinin önemini kavradım. Sistematik hareket ederek karmaşık görünen ve hatta bazen işin içinden çıkamıyoruz dediğimiz noktaların ne kadar basite indirgenebileceğini görmek hem keyifli hem de gelecek planları şimdiden düşündürmesi yönünden güzeldi..."

– Burak Genceli, Planlama Personeli, BİREYSEL KATILIM

"Genel Planlama ve Detay Çizelgeleme konusunda güncel ve uygulanabilir yaklaşımların anlatıldığı verimli bir eğitim oldu. İlk gün Stratejik Planlama'dan başlayarak eğitimin sonuna doğru Detay Çizelgeleme'ye kadar planlama ile ilişkili tüm diğer unsurlar (S&OP, MPS, MRP, vb.) özlü bir şekilde açıklanarak büyük fotoğrafta gösterildi. Çok teşekkürler..."

– Cemal Üçüncü, Üretim Takım Lideri, BİREYSEL KATILIM

“Planlama süreçlerindeki teorik yaklaşımların pratikte akılda kalıcı örnekler ile anlatıldığı, stratejik düzzeyden detay planlamaya doğru genel resme bakabildiğimiz, planlama departmanı dışında üretim planlama ile bağlantılı olan diğer departmanlar için de vizyon oluşturacak faydalı bir eğitimdi. Teşekkürler…”

– Ezgi Bozkurt, BİREYSEL KATILIM

 

 

Referans sorgulaması için sizi eğitimlerimize katılmış kişilere yönlendirebiliriz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Eğitim ve öğrenme yaklaşımımızı inceleyip Eğitim Seçim Matrisi'mizi görüntülemek için tıklayınız.

Açık eğitim, kuruma özel eğitim veya danışmanlık hizmeti talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon