Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

 

Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

                   

 

"Özellikle planlama açısından eksik olduğumuz Türkiye Sanayisinde bu gibi eğitimlerin yaygınlaştırılması ve eğitimde belirtilen tekniklerin iş hayatından kullanılması çok önemlidir. Almış olduğumuz bu bilgilendirmenin şirketimizin ERP süreçlerinin yapılandırılmasında girdi olarak kullanacağız..."

– Adnan Yazıcı, Kabin/Fabrika Direktörü, HİSARLAR MAKİNA

"Planlama faaliyetlerini yürüten kişilerin, özellikle de Endüstri mühendisi olmayanların , mutlaka bilmesi ve öğrenmesi gereken, planlamadaki temel konulardan ileri konulara kadar içeren bir eğitim..."

– Gökhan Yağcılar, Mühendislik Kaizen Yöneticisi, HİSARLAR MAKİNA

"Global pazarda rekabet edebilmek için "Optimizasyon"un önemini vurgulayan içerik olarak çok dolu bir eğitim. Tüm Üretim Planlama çalışanlarının katılmasını tavsiye ederim..."

– Sırrı Furkan Sözal, Üretim Planlama Takım Lideri, HİSARLAR MAKİNA

"Eğitim sayesinde yürüttüğmüz çalışmaların ne durumda olduğunu ve yapabileceklerimiz görme ufkumuzu genişletme fırsatı yakaladık. Teşekkürler..."

– Oğuz Demirkıran, Üretim Planlama Müdürü, EKOMAK

"Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama konusunda yenilikçi yaklaşımlarla farklı ve detaylı örnekler çözerek tamamladığımız bu eğitimin tüm sektörlere ve çalışma gruplarına faydalı olacağı kanaatindeyim. İlker Bey'in eğitim seviyesi ışığında yaşadığı tecrübelerden faydalanmak güzeldi. Her şey için teşekkür ederiz..."

– Mert Aykut Genç, Üretim Planlama Yardımcısı, EKOMAK

"Üretim ve planlama süreçlerinde karşılaşılan problemlere daha geniş bir açıdan bakılması için son derece faydalı..."

– Önder Eken, Üretim Planlama Sorumlusu, ESİS ENERJİ

"Planlama ekibinizdeki tüm üyeler ile aynı dili konuşmak ve terimlerden ve süreçlerden aynı şeyi anlayabilmek adına çok verimli bir eğitim. İlginiz için teşekkürler..."

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama mantığının benimsenmesi ve uygulama süreçlerinin yönetimi konusunda planlamacının vereceği kararlarda etkili olacağını düşündüğüm bir eğitim içeriğine sahiptir..."

– Emrah Ergül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama süreçlerine genel ve sıralı bir bakış sağlayarak detaylardan kurtulup bakış açımızı değiştirmemizi sağladı. Teşekkürler..."

– F. Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Akıcı ve yararlı bir eğitim oldu. Bir endüstri mühendisi olarak aldığım eğitimi hatırlama ve tekrar etme umuduyla bir dahaki eğitim de görüşmek dileğiyle…"

– İlker Boztürk, İkincil İşlemler Sorumlusu, KASTAMONU ENTEGRE

"Okuldan sonra hatırlamam gereken temel noktaları hatırlatmakta yardımcı olan bir eğitimdi. Teşekkürler..."

– Andaç Gülşe, Planlama, KASTAMONU ENTEGRE

"İşletmemizde yeniliklere açık ve optimizasyon çalışmaları yapsak da dışarıdan gelen ve uygulanabilirliğini karşılıklı konuşarak istişare yaptığımız bir eğitimdi. Ufkumuzu genişlettiğimiz ve "Evet bunu biz de yapabiliriz" dedirttiğiniz için teşekkür ederiz..."

– Buket Berber, Üretim Planlama Şefi, MAVİLİ ELEKTRONİK

"Kullanılmakta olan sistemimizi geliştirme adına eksiklerinizi veya iyileştirilmesi gereken yönlerinizi görmenizi sağlamaktadır..."

– Emre Kurban, Malzeme Şefi, MAVİLİ ELEKTRONİK

"Üretim yapan firmaların planlama ile ilgili olan eğitimlere katılmalarını tavsiye ederim. Katılmış olduğum Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme planlama eğitiminde öğrendiğim bilgilerin firmamda kullanmış olduğumuz sisteme faydalı olacağını düşünüyorum. Yararlı bilgileriniz ve yöntemleriniz için teşekkür ederim..."

– Yeşim Yükseler, Teknik Müdür Yardımcısı, MAVİLİ ELEKTRONİK

"Aslen eğitim başladığında bu konular zaten bildiğimiz konular gibi görüyorsunuz. Sonradan farklı bakış açıları geliştirerek "Neleri Daha İyi Yapabiliriz"i sorgulamaya başlıyorsunuz..."

– Yalçın Kayacan, Üretim Planlama Müdür Yardımcısı, ENTES ELEKTRONİK

"Şirketin içindeki süreçleri eğitim esnasında bu kalıba, bu şekle uyuyor ve üzerinde değişiklik, iyileştirme yapmak istesem bu şekilde yapabilirim algısının uyanmasına sebep oldu. Kendi açımdan faydalı bulduğum bir eğitimdi. Umarım şirketim açısından da edindiğim bilgileri kullanılabilir hale getirebilirim. Saygılar..."

– Çiğdem Merve Ayaydın, Üretim Planlama & Stok Kontrol Uzm. Yard., ENTES ELEKTRONİK

"Merhabalar, katıldığımız bu eğitimde Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama'ya ilişkin temel prensipler işlenmiştir. Bu eğitim şahsıma malzeme planlama açısından yeni bir felsefe kazandırmıştır. Eğitimcinin konu hakkında çok donanımlı olması, üretim içerisinde olsak dahi gözümüzden kaçan noktaları fark etmemize yardımcı olmuştur..."

– İsmail Batuhan Karahan, Tedarik Planlama Uzmanı, TAI – TUSAŞ

"Endüstri Mühendisliği eğitimi almamış ancak bu alana ilgisi olan, çalışma ortamında mesleğin bazı bilgilerine ihtiyaç duyan kişilerin katılarak temel soru ve sorunlara cevap alacağı bir eğitim süreci mevcuttur. Katılmanızı tavsiye ederim..."

– Ecem Masatcıoğlu, Tedarik Planlama Uzmanı, TAI – TUSAŞ

"Problemler karşısında farklı çözüm yolları sağlaması ve işletmede yaşanan büyük problemleri basite indirgeyerek adım adım hedefe ulaşacağımız güzel örnekler incelememiz oldukça faydalı oldu..."

– Ece Tarakçı, Üretim Planlama ve Kontrol Uzmanı, TAI – TUSAŞ

"Verimlilik ve müşteri beklentilerinin ön plana çıkmış olduğu bu dönemde, kaynakların optimum kullanımı adına yenilikçi yöntemlerle tanışılabilecek, güncel bir eğitim..."

– Hasan Çolak, Mamul ve Üretim Malzemeleri Planlama Müdürü, KALESERAMİK

"Planlama işleriyle uğraşan veya meraklı olanlar için kesinlikle almaları gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. İlker Bey de planlama konusunda bilgili ve her türlü talebe cevap veren bir kişi. Kısaca eğitimden sonra Malzeme, Planlama, Kapasite gibi düşüncelerinizde çok farklı bir bakış açısı yakalayacaksınız..."

– Hasan Öztürk, Kaplama Malzemeleri Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Endüstri mühendisliği bakış açısıyla firmalarındaki sorunları bu eğitim ile görüp daha sonraki eğitim, vb. aktivitelerle bu sorunlara nokta atışı yapıp çözmek adına önemli bir eğitim..."

– Doğan Kurt, Kaplama Malzemeleri Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Eğitim çok faydalı geçti. Diğer kurum ve potansiyel katılımcılar için de öneririm..."

– Zafer Erdinç, Kaplama Malzemeleri Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Planlama sürecinde çalışan her personelin kesinlikle katılması gereken bir eğitim..."

– Levent Önem, Kaplama Malzemeleri Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Güncel yaklaşımları tanımak ve uyarlamak için eğitimin faydalı olduğunu düşünüyorum..."

– İsmail Kara, Üretim Malzemeleri Planlama Yöneticisi, KALESERAMİK

"Stok Yönetimi - Kapasite Planlama konularında genel bilgiler verip daha ayrıntılı konular üzerinde pratik yapma şansı bulduğumuz verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Sezgin Şahin, Banyo Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Planlama ile ilgili aldığım ilk eğitimdi. Bu işe yeni başladığım için her şeyin başında iken böyle bir eğitimi almak benim için çok faydalı oldu. Planlama konusunda sıkıntı yaşayan firmaların ve kişilerin bu eğitimi almasını tavsiye ediyorum..."

– Melike Kılıç, Banyo Planlama Sorumlusu, KALESERAMİK

"Planlama faaliyetleri ile ilgili bilgi ve becerilerimizin üstünden geçtiğimiz, atladığımız veya gözümüzden kaçan noktaların farkına vardığımız ve yenilikçi yaklaşımlarla yeni bakış açıları kazandığımız bir eğitim oldu..."

– Melike Aslandoğan, Mobilya Planlama Ve Ambar Sorumlusu, KALESERAMİK

"Planlama ile ilgili yenilikçi yaklaşımların öğrenilmesi gerekmektedir..."

– Basri Yakar, Talep Yönetimi ve Planlama Lojıstık Uzmanı, KALESERAMİK

"Detay bazında konu anlatımları ve özellikle sorunlar üzerinde durulması çok faydalı. Teşekkür ederiz..."

– Murat Cem Çevik, Mobilya Planlama Ve Ambar Yöneticisi, KALESERAMİK

“Teorik bilgilerin gerçek hayatta uygulanabilirliği konusunda yaklaşımınız mükemmel. Tükiye’de insanların bu vizyonda ve misyonda hareket etmeleri yolunda gelişim ve değişim için verdiğiniz özveri için çok teşekkürler…”

– Zafer Köse, Kumaş Satın Alma Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Bu eğitim ile planlamaya olan bakış açınız tamamen değişecek. Yeni ufuklar açılacak ve matematiğin her alanda olduğu gibi bu alanda da önemini kavrayacaksınız. Çok faydalı bir eğitim oldu. Aklınızda olmayan pek çok etkileri öğreneceksiniz bu eğitimle. Herkese tavsiye ediyorum…”

– Şenol Şahin, Ar-Ge Kumaş Satın Alma Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Planlama ile ilgili terimleri öğrenmek. Bu eğitim planlamanın farklı bir bakış açısıyla yapılabileceğini görmemizi sağladı. Bu eğitim sayesinde arkadaşlarımızla takım çalışması ödevler yaptık. Her şey için teşekkür ederiz…”

– Derya Yeşilyurt, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Almış olduğumuz eğitim çok güzeldi, bir kez daha anladım ki matematik hayatımızın bir parçası. Yapılan en iyi planlamanın en iyi şekilde uygulanması başarıyı sağlayacaktır…”

– Mücahit Özcan, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, KARDEM TEKSTİL

“Bizim için çok faydalı bir eğitim oldu. Çok farklı teknikler öğrendik. Kurumsal firmaların bu eğitimi almasında fayda göreceklerini belirtmek isterim. İlker Hocama da bu bilgileri bizimle paylaştığı için ayrıca çok teşekkür ederim…”

– Murat Birdal, Aksesuar Satın Alma Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Eğitim sürecimiz boyunca İlker Bey’in güzel sunumu ile eşsiz bir eğitim aldık. Üretime, emeğe, verimliliğe önem veren kurumların bu eğitimi kendi çalışanlarına kazandırmasını gerçekten önemli görüyorum. Teşekkürler…”

– Turan Yaşar, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Mantık olarak yaptığımız birçok işi matematiksel olarak karşımıza çıkaran ve daha emin ve doğru adımlar atmamızı sağlayan çok güzel bir eğitim gerçekleştirdik. Gerçekten alınması gereken eğitimlerin başında geliyor. Teşekkürler…”

– Caner Akdeniz, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Optimum planlama süreciyle ayrı ayrı kontrolü ve planlanması gereken süreçleri tek çatıda en doğru şekilde ve maliyette yapıldığını öğrenmiş olduk. Süreçleri ayrı ayrı planlama yerine optimum planlama…”

– Atila Özkaya, Kumaş Satın Alma Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Bu eğitimin kişisel olarak birçok şey kattığını söyleyebilirim ve planlamaya bakış açımı değiştirmiş olup bundan sonraki dönemlerde eğitimden de kendime katmış olduğum değerler ile planlama sürecimi devam ettireceğim. Bu eğitime planlama departmanlarının ihtiyacı olduğunu düşünüyorum…”

– Caner Bozok, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Farkındalık yaratma adına kesinlikle ideal bir eğitim şeklidir. Planlamaya farklı açıdan bakıp “İleriye yönelik neler yapılabilir?” realist bir düşünce tarzıyla eğitimi sonlandırıyorum. Burada aldığım eğitimi sadece bulunduğum sektörde değil, tüm sektörlerde ele alabiliriz. Bu notları tekrar tekrar gözden geçirmemiz faydamıza olacaktır. Özellikle eğitmenimiz İlker Bey’e teşekkürlerimi bir borç bilirim. İlgi alaka, nezaket ve kapasitesi bize fazlasıyla yetti. Saygılarımla…”

– Selim Gündoğan, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Öncelikli olarak vermiş olduğunuz eğitim için çok teşekkür ederiz. Genel anlamda yaptığımız ama daha derinlerde bilmediğimiz bilgiler öğrendik. Bundan sonraki iş hayatımızda daha bilinçli farkındalığına vararak profesyonel şekilde deva edeceğiz. Tüm bizim gibi çalışan firmaların da aynı ilgiyi özveriyi göstererek çalışanlarına bu eğitimleri verdirmelerini tavsiye ederiz…”

– Öznur Türkmen, Aksesuar Satın Alma, KARDEM TEKSTİL

“Vermiş olduğunuz eğitim için öncelikle çok teşekkür ederiz. Tüm firmalar için kesinlikle fayda sağlayacak ve vizyon genişletecek bir eğitim. Çok teşekkürler…”

– Simge Süren, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Üretim planlamada çok faydalı bilgiler edindiğimize inanıyorum. Diğer firmaların ya da bireylerin kesinlikle bu eğitimi almaları gerektiğine inanıyorum…”

– Hatice Özen Birdal, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Optimum planlama sistemlerinin firmanın mevcut iş akışları ile uygunluğu karşılaştırılabilir. Uygun noktalar üstünde düzenlenebilir. Tekstil gibi girdi ve çıktı sürecinin çok hızlı işlediği sektörlerde matematiksel detaylara girmek ne kadar zor olsa da belli noktalarda uygulanabilir…”

– Önder Sülükpınar, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, KARDEM TEKSTİL

“Çok verimli bir eğitimdir. Eğitimden sonra düşünceleriniz tamamen değişecektir. Çok teşekkür ederiz…”

– Hakan Koç, Kumaş Satın Alma Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Bakmak ile Görmek arasındaki farkı bize gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Optimum Planlama’nın maliyetlerde ve tam yerinde kullanıldığında tüm şirketlere çok şeyler katacağına inanıyorum. Teşekkür ederiz…”

– Sinan Temizcan, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, KARDEM TEKSTİL

“Kurumsal bir firmada çalışmama rağmen, bu eğitim teknik ve teorik olarak yeni şeyler öğrenmemi sağladı. Optimum Planlama ile ilgili öğrendiklerim ileriki iş tecrübeme mutlaka katkı sağlayacaktır. Mutlaka alınması gereken bir eğitimdir. Teşekkürler…”

– Hatice Şakiroğlu, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

“Türkiye’deki kurumların çoğu planlama konusuna fazla önem vermemektedir. Ancak büyük ve kurumsal firmalar planlamaya önem vermektedir. Bu önem de daha yeni yeni verilmektedir. Orta ve düşük ölçekli işletmelerin maliyet minimizasyonu ve kar marjı için planlamaya önem vermesi gerekir…”

– Serkan Nayır, Üretim Planlama Uzman Yardımcısı, KARDEM TEKSTİL

“Çok faydalı ve uygulanırsa çok yararlı olacağını düşündüğüm bir eğitim. Bence tüm şirketler bu eğitimi alıp uygulamalı…”

– Gamze Özgür, Satın Alma Uzmanı Adayı, KARDEM TEKSTİL

“Optimum Planlama’yı bünyemizde uyguladığımızda öncelikle zaman, akabinde maliyet ve doğru kapasite kararlarında verimlilik sağlayacağını düşünüyorum. Hedeflerini yüksek tutan firmaların başarısına katkı sağlayacaktır. Özverili anlatım için ayrıca teşekkürler…”

– Neşe Asıl, Üretim Planlama Uzmanı, KARDEM TEKSTİL

 

 

Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama

Eğitim Katılımcı Yorumları (1-50)

 

1-50

51-100

                   

 

Detaylı referans sorgulaması ve eğitimlerimize katılmış kişilere yönlendirme için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

« BAŞA DÖN

 

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon