Hakkımızda     |      EN

Bize Ulaşın:   (0216) 3224170

 

 

KASTAMONU ENTEGRE'ye özel Eğitimler

 

 

Ağaç bazlı panel endüstrisinde Türkiye’de 1’inci, dünyada ise 7’inci sırada yer alan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi'nin tedarik zinciri yöneticileri ve çalışanlarına yönelik sunulmakta olan Optimum Planlama eğitimleri serisi şirketin İstanbul Altunizade'de yer alan genel merkezinde gerçekleştirilmektedir.

 

Bugüne kadar gerçekleştirilen eğitimler, eğitimlerden görseller ve katılımcıların eğitimler hakkında yorumları aşağıda sunulmuştur.

 

 

Detay Çizelgeleme Eğitimi Katılımcıları

 

Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Eğitimi Katılımcıları

 

Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri Eğitimi Katılımcıları

 

Satış ve Operasyon Planlama Eğitimi Katılımcıları

 

 

Eğitimlerden Görseller

 

 

Tarihler

Eğitimin Adı

Eğitim Yeri

Fotoğraflar

10-11 Şubat 2017

SATIŞ VE OPERASYON PLANLAMA (S&OP)

Genel Merkez
Altunizade

04 Mart 2017

TALEP PLANLAMA WORKSHOP

Genel Merkez
Altunizade

27-28 Ekim 2017

ANA ÜRETİM, KAPASİTE VE MALZEME PLANLAMA

Genel Merkez
Altunizade

2-3 Şubat 2018

DETAY ÇİZELGELEME WORKSHOP

Genel Merkez
Altunizade

 

 

Katılımcı Yorumları (Satış ve Operasyon Planlama Eğitimi)

 

"Uzun bir geçmişe sahip olmasına rağmen S&OP süreçlerinin Türkiye'de bilinirliği ve kullanımı çok eski değil. Özellikle yerli kurumsal firmaların bu konuda farkındalığı artmaktadır. Böyle bir ihtiyacın karşısında İlker bey düzenlemiş ve vermiş olduğu S&OP eğitimi ile sürece tüm noktalarında değinmektedir. İki gün içerisinde bu süreç hakkında hiç fikri olmayan ya da deneyimi olan tüm katılımcıların keyif alabileceği bir sunum gerçekleştirmektedir..."

– Barış Çelik, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama fonksiyonlarını, girdilerini ve çıktıların neleri etkilediğini bir bütün halinde görebiliyorsunuz. Ayrıca panel tasarımlarının sadeliği de işinize adapte etme konusunda güzel fikirler veriyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum..."

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

"Kendi iş süreçlerimizde uygulanabilir ve farklı açılardan bakmamız gereken konuları öğrendim. Etkin ve verimli planlama için bu eğitimi tavsiye ediyorum..."

– Emrah Ergül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"S&OP süreçleri konusunda yeni bilgiler öğrendik. Eğlenceli güzel bir eğitim süreci yaşadık. Teşekkür ederiz..."

– Mustafa Kemal Yazıcı, Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"S&OP süreçlerini genel olarak eksiksiz bir biçimde özetleyen yararlı bir eğitimdi. Teşekkürler..."

– F. Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Yoğun ve etkili bir eğitim, hazırlıklı olmak gerek..."

– Ezgi Babaoğlu, Talep Planlama Uzman Yardımcısı, KASTAMONU ENTEGRE

"Optimum Planlama eğitiminden şahsım açısından faydalandığımı söyleyebilirim. İlker Bey'in konuları açık ve net şekilde anlatımı için teşekkür ediyorum…"

– Hamza Güney, Kıdemli Üretim Planlama Şefi, KASTAMONU ENTEGRE

"Aynı problemleri, farklı farklı modelleri bilmemiz, çözüm odaklı analizlerde bize çok yardımcı olacaktır. Talep ve tedarik planlama aşamalarında ne kadar çok eksiğimiz olduğunu gördük. Bu gibi eğitimler şirketlerde bir kurum kültürü oluşmasında ve kurum kültürü temellerinden atılıp ileride data olarak kullanmamıza ayrıca farklı birimler arası iletişim ve diyalog eksiklerinin giderilmesi çalışmalarına yardımcı olacaktır..."

– Mustafa Murat Çarkacı, Kıdemli Üretim Planlama Şefi, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama günü kurtarmaya yönelik değil, daha uzun süreli yapılmalı. Daha uzun vadeli stratejileri nasıl belirleyebileceğimizin üstüne yönelmeliyiz..."

– Burak Işık, Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

 

 

Katılımcı Yorumları (Talep Planlama ve Satış Tahmin Teknikleri Eğitimi)

 

"Satış tahmin tekniklerinin basitten komplekse adım adım anlatılması, katılımcıların istatistiksel metotları anlamasını kolaylaştırıyor. Şirketin içindeki talep planlama yöneticiliğinin yapılandırılması ve süreç kullanıcılarının farkındalığının arttırılması bu tür eğitimler ile desteklenmelidir..."

– Barış Çelik, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, KASTAMONU ENTEGRE

"Talep planlamada tahmin metotlarının etkilerini anlayabilmek açısından çok faydası oldu. Tahmini veya talebin doğruluğunu ölçme konusunu da net olarak anlamış oldum…"

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

"Amacımıza uygun modelleri ve yöntemleri görselleri ile beraber yorumlama ve doğru metodu uygulamalı olarak anlama şansımız oldu. Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum..."

– Emrah Ergül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Tahmin tekniklerini kısa bir sürede detaylı olarak incelemiş ve uygulamalar yapmış olduk. Yararlı oldu. Teşekkür ederiz..."

– F. Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Çok güzel bir talih planlama eğitimiydi. Temel seviyede bakış açısı kazandırdı. Çok daha ileri düzeyde zaman kısıtı olmadan detaylı olarak dinlemek isterdim…"

– Zahide Özden Ceylan, Üretim Planlama Uzman Yard., KASTAMONU ENTEGRE

 

 

Katılımcı Yorumları (Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Eğitimi)

 

"Planlama ekibinizdeki tüm üyeler ile aynı dili konuşmak ve terimlerden ve süreçlerden aynı şeyi anlayabilmek adına çok verimli bir eğitim. İlginiz için teşekkürler..."

– Arif Erbay, Kıdemli Üretim Planlama Yöneticisi, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama mantığının benimsenmesi ve uygulama süreçlerinin yönetimi konusunda planlamacının vereceği kararlarda etkili olacağını düşündüğüm bir eğitim içeriğine sahiptir..."

– Emrah Ergül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Planlama süreçlerine genel ve sıralı bir bakış sağlayarak detaylardan kurtulup bakış açımızı değiştirmemizi sağladı. Teşekkürler..."

– F. Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Akıcı ve yararlı bir eğitim oldu. Bir endüstri mühendisi olarak aldığım eğitimi hatırlama ve tekrar etme umuduyla bir dahaki eğitim de görüşmek dileğiyle…"

– İlker Boztürk, İkincil İşlemler Sorumlusu, KASTAMONU ENTEGRE

"Okuldan sonra hatırlamam gereken temel noktaları hatırlatmakta yardımcı olan bir eğitimdi. Teşekkürler..."

– Andaç Gülşe, Planlama, KASTAMONU ENTEGRE

 

 

Katılımcı Yorumları (Detay Çizelgeleme Eğitimi)

 

"Detay Çizelgeleme eğitimi ile birlikte süreçlerimizin içerisinde geliştirme fırsatları olduğunu fark ettik. Bu eğitim daha fazla ne yapılabilir sorularını karşılayacaktır. Çizelgelemede, firmaların uyguladığı deneme-yanılma metotlarının sezgisel algoritmalar sayesinde bir zemine oturtulması şansı olduğunu gördük..."

– Barış Çelik, Tedarik Zinciri Planlama Müdürü, KASTAMONU ENTEGRE

"Katılmış olduğumuz eğitimde bilgilerimi tazeleme fırsatı buldum, hem de yeni yaklaşımlar ve algoritmalar öğrenerek kendimi geliştirme fırsatı bulduğumu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler..."

– İlker Boztürk, Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Çizelgeleme ile ilgili olarak klasik yaklaşımlarımızın, ön yargılarımızın bizleri daha iyiye götürme de engel olabileceğini gördüm. Önceliklerinizi göre çizelgeleme yapmanın farklı sonuçları olacağını gördüm. Teşekkürler..."

– Uğur Sarıgül, Kıdemli Üretim Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"Eğitimlerimizi bitirdik, her şey için teşekkürler toplu olarak bakıldığında pek çok katılımcı için yararlı ve operasyonel süreçleri iyileştirecek bir eğitimdir..."

– Ezgi Babaoğlu, Talep Planlama Uzman Yardımcısı, KASTAMONU ENTEGRE

"Bilgilerimizi taze tutmak ve yenilerini eklemek açısından faydalı bir eğitim. Farklı bakış açılarını hatırlamanızı sağlıyor..."

– F. Sena Öztürk Gül, Kıdemli Tedarik Planlama Uzmanı, KASTAMONU ENTEGRE

"S&OP Sürecinden başlayan eğitimlerimizde detay çizelgeleme eğitimi aldım. Süreç daha çok fabrika üretimi planlamalarında kullanılacak. Şu ana kadar yaptığım çizelgelemelerde ne kadar doğru ve ne kadar hatalı işlerin yapıldığını gördüm. Hat bazında çizelgeleme işimizin en çok vaktini alan kısmı. Bunun daha iyi hale getirilmesi, işletmelerle birlikte çalışılarak yapılan bir süreçtir. Planlama ne kadar iyi yapılsa da işletmeden de buna destek çıkılmalı, son karar birlikte alınmalıdır. Bunun en güzel örneği yine, bu yılki üretim hedefimizden %12 daha fazla üreterek gösterdik. Sizlere çok teşekkür ederim..."

– Mustafa Murat Çarkacı, Kıdemli Üretim Planlama Şefi, KASTAMONU ENTEGRE

 

Daha detaylı referans sorgulaması için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

« BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Üretim Planlama nedir ? Talep Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Satış ve Operasyon Planlama ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Depo ve Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitimler ve Modüller

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Talep Planlama ve Satış Tahminleme Satış ve Operasyon Planlama Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2021, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir, Üretim Planlama Nedir, Talep Planlama Nedir, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir, Detay Çizelgeleme Nedir, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi Nedir, Optimizasyon Nedir, İşgücü Planlama Nedir, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Workshop, Seminer, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon