Hakkımızda     |     EN

Bize Ulaşın   (0216) 322 41 70

 

Kurumlara Özel Eğitim Serilerimiz

Son Güncelleme: Haziran 2016

 

 

ŞİŞECAM Holding şirketlerinde görevli yöneticilerin ve çalışanların bilgi ve beceri düzeylerini artırma, kurumsal planlama süreçlerini iyileştirme odaklı profesyonel eğitim programları sunulmuştur.

Holding şirketlerinde kritik rolleri olan 200+ yönetici ve çalışana eğitim verilmiştir.

 

Şişecam Hakkında

Şişecam, dünya cam sektörünün ana faaliyet alanları olan düzcam, cam ev eşyası ve cam ambalajın üçünde birden faaliyet gösteren tek global şirkettir. Bunun yanısıra, dünyada cam ev eşyasında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasındadır. Ayrıca dünyanın en büyük üç soda külü​ üreticisinden biri ve krom kimyasallarında dünya lideridir.

 

Şişecam Holding'e özel

Talep Planlama ve Satış Tahminleme Eğitimleri

Şişecam Holding şirketlerinin satış, pazarlama, talep planlama ve satış operasyon ekipleri için,

Müşteri taleplerini güvenilir biçimde tahminleme, planlama ve yönetme için gerekli kurumsal süreçlerin yapılandırılması, en iyi uygulamalar, karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleme yöntemlerine ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı, pratik uygulamalar eşliğinde sunulmuştur (detaylar).

1. Eğitim: 20-21 Mart 2013

2. Eğitim: 09-10 Nisan 2013

3. Eğitim: 23-24 Mayıs 2013

4. Eğitim: 26-27 Eylül 2013

5. Eğitim: 18-19 Haziran 2014

6. Eğitim: 1-2 Eylül 2014

7. Eğitim: 22-23 Eylül 2014

8. Eğitim: 20-21 Nisan 2015

9. Eğitim: 04-05 Mayıs 2016

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Tedarik Zincirinin kurumlar için hayati önemine vurgu yapan, Talep Planlama ile S&OP süreçlerinin temel amaçları için taşıdığı sorumluluk hakkında farkındalık yaratan bir eğitim. Yönetici ve tüm seviyeden çalışanların ufkunu açacak..."

– Cansu Türk, Talep Planlama Şefi, DÜZCAM

"Çok faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Vizyonlarında "gelişim" ve "büyüme" hedefi bulunan her firmanın eğitim planına alması gereken bir eğitim. Tekrar teşekkürler..."

– Melek Aslı Ballı, Üretim Planlama & Stok Kontrol, ANADOLU CAM

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

Şişecam Holding'e özel

Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Eğitimleri

Şişecam Holding şirketlerinin üretim planlama, malzeme planlama ve çizelgeleme ekiplerine yönelik,

Teslimat performansı, kaynak kapasiteleri, verimlilik, stoklar ve maliyetler arasındaki dengeleri hızlı ve etkin biçimde oluşturabilmek için gerekli kurumsal süreçlerin yapılandırılması, en iyi uygulamalar, karşılaşılabilecek zorluklar ve çözümleme yöntemlerine ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı, pratik uygulamalar eşliğinde sunulmuştur (detaylar).

1. Eğitim: 21-22-23 Eylül 2011

2. Eğitim: 5-6-7 Ekim 2011

3. Eğitim: 28-29-30 Mart 2012

4. Eğitim: 13-14-15 Haziran 2012

5. Eğitim: 25-26-27-28 Eylül 2012

6. Eğitim: 6-7-8 Mayıs 2013

7. Eğitim: 15-16-17 Eylül 2014

8. Eğitim: 10-11-12-13 Kasım 2014

9. Eğitim: 20-21-22 Haziran 2016

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Planlama tekniklerine dair güzel ve etkili bir eğitimdi. Teorik bilgi olarak bileceğimiz tekniklerin dışında iş hayatımızda fiilen kullanacağımız teknikleri de öğrendik. Planlamacılar için çok uygun bir eğitim..."

– Fikriye İnce, Üretim Planlama Şefi, ANADOLU CAM

"Herhangi bir şirkette, Üretim Planlamacı olarak çalışmaya başlayan herkesin öncelikle alması gereken bir eğitimdir..."

– Caner Karakaş, Planlama Şefi, PAŞABAHÇE

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

Şişecam Holding'e özel

Satış ve Operasyon Planlama, S&OP/IBP Eğitimi

Şişecam Holding şirketlerinin satış, talep planlama, tedarik zinciri, stok planlama ekiplerine yönelik,

Kurum bünyesinde departmanlar arası planlamada entegrasyon sağlayan Satış ve Operasyon Planlama (S&OP/IBP) sürecinin yapılandırılmasına yönelik bilgi, deneyim ve en iyi uygulama örnekleri sunulmuştur (detaylar).

Tarihler: 21-22 Ekim 2015

   

Eğitimlere katılan çalışanların yorumlarından örnekler,


"Eğitmen konusuna çok hakim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Mutlaka öğrenebileceğiniz birşey olacaktır..."

– Eren Ahmet Aygün, Tedarik Zinciri Direktörü, ŞİŞECAM (ANADOLU CAM)

"S&OP uygulansın veya uygulanmasın kesin olarak kurumlar tarafından anlaşılması gereken bir eğitim..."

– Tuncay Yeşilnil, Tedarik Zinciri Geliştirme Müdürü, PAŞABAHÇE

 

Eğitimin detayları için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim ve öğrenme yaklaşımımızı inceleyip Eğitim Seçim Matrisi'mizi görüntülemek için tıklayınız.

Açık eğitim, kuruma özel eğitim veya danışmanlık hizmeti talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

 

BAŞA DÖN

 

Ana Sayfa

Planlamanın Temel Kavramları

Satış ve Operasyon Planlama ? Talep Planlama nedir ? Üretim Planlama nedir ? Tedarik Zinciri Yönetimi nedir ? Malzeme Planlama nedir ? Detay Çizelgeleme nedir ? Stok Optimizasyonu nedir ? Lojistik Planlama nedir ? İşgücü Planlama nedir ? Optimizasyon nedir ?

 

Eğitim Programları

Satış ve Operasyon Planlama Talep Planlama ve Satış Tahminleme Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme Tedarik Zinciri Yönetiminin Temelleri Satın Alma, Depo ve Stok Yönetimi Rekabet Stratejileri ve Organizasyon Süreç Analizi ve Tasarımı Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama Detay Çizelgeleme Lojistik ve Dağıtım Yönetimi Optimizasyon Teknikleri Sürekli İyileştirme: Kalite Yön., Yalın Üretim İstatistiksel Proses Kontrolü Rekabetçi Ürün Geliştirme Robust Tasarım (Taguchi Metodu) Deneysel Tasarım Operasyon Planlama

Danışmanlık

 

Referanslar

Kurumsal Eğitim Serileri Referans Listesi Katılımcıların Yorumları Eğitimlerden Görseller

 

Duyurular

Açık Eğitim Takvimi Eğitim Ön Kayıt Formu Kuruma Özel Eğitimler e-Bülten KVK Bilgi Metni

 

Hakkımızda

İletişim Bilgileri
 

Copyright © 2023, Optimum Planlama Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler (Keywords): Tedarik Zinciri Yönetimi, TZY, Supply Chain Management, SCM, Üretim Planlama ve Kontrol Eğitim Programları, Planlama Eğitimleri, Planlama Nedir?, Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?, Üretim Planlama Nedir?, Talep Planlama Nedir?, Satış ve Operasyon Planlama Nedir, Malzeme Planlama Nedir?, Detay Çizelgeleme Nedir?, Stok yönetimi, Depo ve Lojistik Planlama Nedir, Stok Yönetimi ve Optimizasyonu Nedir, Optimizasyon Nedir?, İşgücü Planlama Nedir?, Üretim Planlama Eğitimi, Üretim Planlama ve Stok Kontrolü, Production Planning and Inventory Control, Üretimde Genel Planlama ve Çizelgeleme, Talep Planlama, Demand Planning and Sales Forecasting, Satış Tahmin Teknikleri, Talep Tahmin Teknikleri, Talep Tahminleme Teknikleri, Detay Çizelgeleme, Detailed Scheduling, Atölye Çizelgeleme, Makine Çizelgeleme, Çizelgeleme Eğitimi, Kapasite Planlama Eğitimi, Malzeme Planlama Eğitimi, Ana Üretim, Kapasite ve Malzeme Planlama, Kapasite ve Malzeme Planlama, İşgücü Planlama ve Çizelgeleme, Satış Operasyon Planlama, Satış ve Operasyon Planlama, S&OP, Entegre İş Planlama, IBP, İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Kocaeli, Kuruma Özel Eğitim, Açık Eğitim,, In-House Training, Public Training, Seminar, Workshop,, Danışmanlık Hizmetleri, Stok Yönetimi, Sevkiyat Planlama, Lojistik Planlama, Dağıtım Planlama, Stok, Depo ve Lojistik Planlama, Optimizasyon Teknikleri, Robust Tasarım, Robust Design, Taguchi Design, Orthogonal Array, Deneysel Tasarım ve Analiz, Design of Experiments, DOE, Design for Manufacture and Assembly, DFMA, DFR, DFX, Rekabetçi Ürün Geliştirme, Product Design and Development, Process Development, Proses Tasarımı, Kalite Mühendisliği, Kalite Evi, House of Quality, Kalite Fonksiyonu Yayılımı, Quality Function Deployment, QFD, EQFD, Kalite Yönetimi, Quality Management, Kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, İPK, SPC, Rekabet Stratejileri ve Organizasyon, Rekabet ve Dijitalleşme Odaklı Süreç Analizi ve Tasarımı